• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

آبشوران” باید با اولویت بندی محلات خطرپذیر ساماندهی شود

  • کد خبر : 12824
  • ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
آبشوران” باید با اولویت بندی محلات خطرپذیر ساماندهی شود

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از روابط عمومی دفتر دکتر محمد رشیدی، نماینده مردم شهرستان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم ساماندهی هرچه سریعتر آبشوران با اولویت بندی محلات خطرپذیر حاشیه این رودخانه تاکید کرد. محمد رشیدی امروز (۲۰ مهر) در حاشیه بازدید از محله «باغ نی» با اشاره به استقرار این محله در […]

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از روابط عمومی دفتر دکتر محمد رشیدی، نماینده مردم شهرستان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم ساماندهی هرچه سریعتر آبشوران با اولویت بندی محلات خطرپذیر حاشیه این رودخانه تاکید کرد.

محمد رشیدی امروز (۲۰ مهر) در حاشیه بازدید از محله «باغ نی» با اشاره به استقرار این محله در حاشیه رودخانه آبشوران، گفت: متاسفانه این رودخانه که میتوانست با برنامه ریزی و ساماندهی مطلوب به جاذبه ای گردشگری برای شهر کرمانشاه تبدیل شود اکنون به یک معضل جدی برای شهر و بویژه محلات حاشیه این رودخانه تبدیل شده است.

وی افزود: ساماندهی آبشوران پروژه ای که از سالهای گذشته در دستور کار قرار گرفته اما تاکنون پیشرفت رضایت بخشی نداشته است.

رشیدی تصریح کرد: قطعا اجرای این پروژه در مسیر ۱۸ کیلومتری آن نیازمند اعتبار بسیاری است اما می‌توان این ساماندهی را اولویت بندی کرده و در محلاتی که خطرپذیری این رودخانه بالاست به تدریج اجرایی شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در برخی محلات حریم منازل مسکونی تا حاشیه رودخانه بسیار اندک است و این امر مخاطرات بسیاری برای مردم ایجاد کرده و بوی تعفن در کنار خطرات آن، زندگی را برای مردم این محلات بسیار دشوار کرده است.

وی افزود: مسئولین باید بدانند که مردم در محلات حاشیه این رودخانه در رنج و عذابند و هریک از ما باید خودمان را جای مردم این محلات بگذاریم و در آنصورت قطعا ساماندهی این رودخانه در اولویت کار مسئولان قرار خواهد گرفت.

رشیدی به وضعیت اسفبار محلات حاشیه این رودخانه در ابعاد مختلف اشاره کرد و افزود: عمده این محلات با محرومیت های بسیاری مواجه هستند که باید برای آن چاره اندیشی شود.

رشیدی با بیان اینکه آبشوران به یک معضل جدی تبدیل شده از رسانه ها خواست تا همگی در خصوص مشکلات این رودخانه پای کار آمده و با اطلاع رسانی توجهات را به لزوم ساماندهی هرچه سریعتر این پروژه و حل مشکلات محلات حاشیه آن جلب کنند.

این نماینده مجلس در ادامه از شهردار منطقه سه شهرداری کرمانشاه که در این بازدید وی را همراهی می کرد خواست تا در اسرع وقت برای امنیت تردد مردم محله «باغ نی» از روی رودخانه آبشوران، پُل فلزی احداث کرده تا جایگزین پل فرسوده چوبی فعلی شود.

وی همچنین از شهردار این منطقه خواست تا برای رفع مشکلات جمع آوری زباله این محله، هر شب کار جمع آوری زباله های محله توسط خودروهای حمل زباله شهرداری صورت گیرد.

مردم محله باغ نی دراین بازدید با قدردانی از نماینده کرمانشاه در توجه به مشکلات محلات حاشیه نشین و محروم شهر کرمانشاه، عدم امنیت حاشیه رودخانه آبشوران، بوی تعفن این رودخانه، عدم جمع آوری مناسب زباله و … را از جمله مهم ترین مشکلات این محله عنوان کردند و خواستار تسریع در رفع این مشکلات شدند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12824
  • 95 بازدید

برچسب ها