• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

آسانسور برقی، شهربازی و مهدکودک مشمول استاندارد اجباری است

  • کد خبر : 4559
  • ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
آسانسور برقی، شهربازی و مهدکودک مشمول استاندارد اجباری است

به گزارش پاتاق نیوز، محمودرضا نیازی در جلسه شورای استاندارد استان کرمانشاه که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد ، افزود: تاکنون نزدیک به ۲ هزار و ۷۰۰ تاییدیه آسانسور صادر کردیم اما برخی از آنها متعلق به بخش دولتی و خصوصی فاقد […]

به گزارش پاتاق نیوز، محمودرضا نیازی در جلسه شورای استاندارد استان کرمانشاه که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد ، افزود: تاکنون نزدیک به ۲ هزار و ۷۰۰ تاییدیه آسانسور صادر کردیم اما برخی از آنها متعلق به بخش دولتی و خصوصی فاقد استاندارد هستند.
او تاکید کرد که از فعالیت این آسانسورها جلوگیری می کنیم و تا زمانی که استاندارد نشوند اجازه فعالیت نمی دهیم.
او همچنین شهربازی ها را نیز مشمول استاندارد اجباری دانست و گفت: ۷۶ تجهیز مورد استفاده در شهربازی های استان را به دلیل استاندارد نبودن متوقف کردیم.
به گفته او ، از ۱۲۰ شهربازی استان تاکنون ۱۴ مورد تاییدیه استاندارد گرفته اند.
وی تجهیزات مورد استفاده در پارک محلات را نیز مشمول استاندارد اجباری دانست و گفت: ۹۲۳ تجهیز را در پارک ها شناسایی و بازرسی کردیم که ۱۵۰ مورد که دارای خطرآفرینی بودند به شهرداری ها اعلام کردیم که جمع آوری کردند.
او به فعالیت ۲۷۰ مهدکودک در استان نیز اشاره کرد و گفت: ۲۰۳ وسیله بازی در این مهدها شناسایی شده که اگر استاندارد نباشند متوقف می کنیم.
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه در ادامه گفت: پیشنهاد ۲ استاندارد بین المللی را به سازمان ملی استاندارد ایران داده ایم که از طریق ایزو آن را پیگیری کند.
نیازی یکی از این پیشنهادات را استانداردسازی قیر در استان اعلام کرد و گفت: ۷۰ درصد قیر طبیعی کشور در استان کرمانشاه تولید می شود و از این رو ما به دنبال استانداردسازی تولید آن هستیم.
او گفت: اگر این استاندارد تدوین شود می توانیم از خام فروشی قیر جلوگیری کنیم و از این طریق برای استان اشتغال و درآمد ایجاد نماییم.
او دیگر پیشنهاد را در حوزه فنی دانست و افزود: اگر با این ۲ پیشنهاد موافقت شود می توانیم در زمینه اشتغال و درآمدزایی در استان قدم برداریم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4559
  • 382 بازدید

برچسب ها