• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

آسانسور مراکز تجاری و هتل‌های استان کرمانشاه غیر استاندارد هستند

  • کد خبر : 13150
  • ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴
آسانسور مراکز تجاری و هتل‌های استان کرمانشاه غیر استاندارد هستند

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: مراکز تجاری همچون ارگ و هتل‌های استان کرمانشاه به دلیل استفاده از آسانسور غیراستاندارد اخطاریه دریافت کرده‌اند. محمودرضا نیازی با اشاره به اینکه تمامی آسانسورهای برقی مشمول استاندارد اجباری هستند اظهار داشت: از سال ۹۲ این موضوع به صورت جدی پیگیری شده است و تمام آپارتمان‌های خصوصی، […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: مراکز تجاری همچون ارگ و هتل‌های استان کرمانشاه به دلیل استفاده از آسانسور غیراستاندارد اخطاریه دریافت کرده‌اند.

محمودرضا نیازی با اشاره به اینکه تمامی آسانسورهای برقی مشمول استاندارد اجباری هستند اظهار داشت: از سال ۹۲ این موضوع به صورت جدی پیگیری شده است و تمام آپارتمان‌های خصوصی، دستگاه‌های دولتی، مکان‌های عمومی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، هتل‌ها و مراکز تجاری از این نظر بازرسی می‌شوند.

وی عنوان کرد: تا زمانی که تأییدیه آسانسور برای آپارتمان‌های نوساز دریافت نشود به طور قطع پایان کار نیز از سوی شهرداری صادر نمی‌شود.

نیازی با اشاره به موفقیت‌ها در زمینه بازرسی از آسانسور مراکز درمانی و بیمارستان‌ها گفت: اکنون آسانسور بیشتر بیمارستان‌ها از جمله بیمارستان امام رضا(ع) که وضعیت نگران‌کننده‌ای داشت بیش از ۹۰ درصد استانداردسازی شده و ۱۰ درصد باقی مانده از نظر ایمنی مشکلی ندارد و در آینده نزدیک تأییدیه خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه چنانچه تأییدیه استاندارد برای آسانسور ساختمانی صادر نشده باشد مشمول بیمه نیز نخواهد شد افزود: تمام آسانسورهای ساختمان‌های نوساز تأییدیه دارند و در یکسال گذشته ۲۰۳۹ مورد بازرسی انجام شده که ۶۵۹ مورد تأییدیه ایمنی دریافت کرده‌اند.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه استان کرمانشاه در حوزه آسانسور وضعیت مناسبی دارد بیان کرد: تنها مراکز تجاری همچون ارگ و هتل‌ها از این نظر اخطار جدی دریافت کرده‌اند و از طریق دادستانی نیز اقدام شده است و هیچ اقماضی در این زمینه وجود ندارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13150
  • 91 بازدید

برچسب ها