• امروز : جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 10 - صفر - 1443
  • برابر با : Friday - 17 September - 2021
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه:

آسیب جدی کرونا به برگزاری دوره‌های فنی و حرفه‌ای در کرمانشاه/ ۴۰۰ حرفه آموزش داده می‌شود

  • کد خبر : 17942
  • ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
آسیب جدی کرونا به برگزاری دوره‌های فنی و حرفه‌ای در کرمانشاه/ ۴۰۰ حرفه آموزش داده می‌شود
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای بیشترین آسیب را از ویروس کرونا دیده‌ است، به طوریکه سال ۹۹، توانستیم تنها سه ماه با شرایط سختی آموزشگاه‌ها را باز کنیم و از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز دو هفته است که بازگشایی شده‌اند.

به گزارش پاتاق نیوز، یاور محمدی درخصوص وضعیت فعالیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در ایام کرونایی، اظهار داشت: مجموعه فعالیت آموزش فنی و حرفه‌ای بیشتر آموزش مهارتی است.

وی ادامه داد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح کشوری زیر نظر وزارت کار است که آموزش، سنجش و صدور گواهی‌نامه و تائید صلاحیت جزء سه محور اساسی کار سازمان است که متناسب با رسالتی که برعهده دارد، کار انجام می‌دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: گواهی‌نامه فنی و حرفه‌ای  بین‌المللی است، اگر فردی توان کار داشته باشد با آشنا شدن با بازار کار، شانس بسیار بالایی در اشتغال خواهد داشت.

محمدی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را جزء مجموعه سازمان‌های دانست که بیشترین آسیب را از ویروس کرونا دیده‌ است و افزود: مجموعه فعالیت‌ها سازمان در حوزه مهارت‌آموزی است که باید بیشتر به صورت مستقیم و حضوری ارائه شود. به طوریکه سال ۹۹، توانستیم تنها سه ماه با شرایط سختی آموزشگاه‌ها را باز کنیم و از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز دو هفته است که بازگشایی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در کرمانشاه حدود ۴۰۰ حرفه آموزش داده می‌شود که متناسب با حرفه‌های آموزشی دوره‌های ۱۲۰ ساعته، ۱۵۰، ۳۰۰، ۶۰۰ ساعته و… ارائه می‌شود.

محمدی در پایان، گفت: امروز مهارت‌آموزی یک ضرورت زندگی است و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای امروز پیش‌نیازی برای اشتغال محسوب می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17942
  • 69 بازدید