• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021

آغاز عملیات اجرایی راه دسترسی به معادن گیلانغرب/ حمایت از تولید راه نجات کشور است

  • کد خبر : 16978
  • ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰
آغاز عملیات اجرایی راه دسترسی به معادن گیلانغرب/ حمایت از تولید راه نجات کشور است
گیلانغرب - استاندار کرمانشاه گفت: حمایت از تولید راه نجات کشور است و همه باید پای کار بیایند تا با استفاده از همه ظرفیت‌های ممکن و در عمل مانع‌زدایی و پشتیبانی از تولید، گام جدی برداشته شود.

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی راه دسترسی به معادن شهرستان گیلانغرب، اظهار داشت: برای تحقق شعار سال به عنوان راهبردی مهم در ایجاد توسعه پایدار و افزایش اشتغالزایی اهتمام جدی داریم و با استفاده از همه ظرفیت‌های ممکن و در عمل مانع‌زدایی و پشتیبانی از تولید را انجام خواهیم داد.

وی از اهتمام جدی وزارت صمت و پیگیری صنعت، معدن و تجارت استان نیز برای پشتیبانی از تولید تشکر کرد و افزود: این پروژه به طول ۱۰ کیلومتر که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران مجری آن است؛ راه دسترسی مستقیم به ۱۵ معدن بیتومین شهرستان گیلانغرب را فراهم می کند.

استاندار کرمانشاه افزود: حمایت از تولید راه نجات کشور است و همه باید پای کار بیایند تا ضمن تسهیل امور تولیدکنندگان و اصلاح فرآیندها زمینه پشتیبانی موثر نیز فراهم و تسریع در انجام کارها در اولویت قرار گیرد.

وی در ادامه ضمن ادای احترام به شهدای والامقام دفاع مقدس در محل یادمان مطلع الفجر، از مردم گیلانغرب به عنوان الگو و نماد مقاومت ایستادگی و مقاومت برای عزت و سربلندی نظام و انقلاب قدردانی کرد.

دارابی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز در این مراسم، افزود: فاز اول این پروژه عمرانی با اعتبار بالغ ‌بر ۳۰۰ میلیارد ریال توسط ایمیدرو به طول ۱۰ کیلومتر آغاز شد که قرار است جاده دسترسی به معادن گیلانغرب ایجاد، تسطیح و آسفالت شود.

وی ادامه داد: از آنجایی ‌که ۷۵ درصد از معادن قیر طبیعی( بیتومین) کشور در استان کرمانشاه و در شهرستان گیلانغرب وجود دارد، احداث چنین زیرساختی می‌تواند به حفظ اشتغال این معادن که بالغ‌بر ۳۰۰ نفر است، کمک کند.

 دیودیده، مجری طرح نیز در ادامه، اظهار داشت: راه‌اندازی این پروژه طی ۱۵ ماه به طول می‌انجامد که می‌تواند راه دسترسی به ۱۰ الی ۱۱ معدن بیتومین را آسان‌تر کند.

وی با اشاره به ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ مناطق معدنی کشور، افزود: ایمیدرو در سال ۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال میزان ۷ هزار میلیارد ریال به‌منظور ایجاد زیرساخت‌های لازم برای معادن کشور اختصاص داده‌ است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16978
  • 117 بازدید