• امروز : جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 10 - صفر - 1443
  • برابر با : Friday - 17 September - 2021
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

آغاز عملیات اجرایی «پتروشیمی اسلام‌آباد غرب»/ نیاز استان‌های غربی و شمال غربی برطرف می‌شود

  • کد خبر : 16108
  • ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
آغاز عملیات اجرایی «پتروشیمی اسلام‌آباد غرب»/ نیاز استان‌های غربی و شمال غربی برطرف می‌شود
اسلام‌آبادغرب - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: طرح پتروشیمی اسلام‌آبادغرب اولین طرحی است که از سبد تولید پروپیلن آغاز شده و قادر است، نیاز استان‌های غربی و شمال غربی را برطرف کند.

به گزارش پاتاق نیوز، بهزاد محمدی امروز در آئین آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام‌آباد غرب، تولید پروپیلن و مشتقات آن را به عنوان یکی از دغدغه‌های مهم صنعت پتروشیمی عنوان کرد و اظهار داشت: پروپیلن در دنیا به عنوان خاویار صنعت پتروشیمی شناخته شده، محصولی کاملا راهبردی که در حال حاضر ظرفیت ما در کشور حدود ۹۵۰ هزار تن است که از طریق پالایشگاه شازند و سایر پالایشگاه‌ها تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه در کشور به حداقل تولید ۳ میلیون تن پروپیلن نیاز داریم، افزود: حدود ۲۰ مجوز برای تولید این محصول توسط سرمایه‌داران صادر شده که متاسفانه فقط در مرحله کاغذ مانده و مرحله اجرایی آن به دلیل نبود دانش فنی امکان‌پذیر نبوده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: طرح پتروشیمی اسلام‌آباد غرب اولین طرحی است که از سبد تولید پروپیلن آغاز شده و گام‌های اجرایی آن در ماه‌ها و سال‌های آتی برداشته خواهد شد با احداث این پروژه در سال قادر به تولید ۱۲۰ هزار پروپیلن هستیم که نیاز استان‌های غربی و شمال غربی را برطرف خواهد کرد.

وی اضافه کرد: امروز آغاز به کار آن را اعلام و در ماه‌های آتی انجام امور سرعت خواهد گرفت و در سال ۱۴۰۳ این طرح به صورت تولیدی نمود پیدا خواهد کرد.

محمدی یادآور شد: برخی ویژگی‌های این طرح سه گانه بودن آن در تولید یعنی از مسیر گاز طبیعی به متانول و از متانول به پروپیلن است که مهم‌ترین شاخصه این پروژه دانش و تکنولوزی کاملا ایرانی آن است.

وی گفت: قطعا کارگاه‌های کوچک و بزرگ دیگری در اطراف این طرح راه‌اندازی می‌شود و این طرح از لحاظ منابع مالی دغدغه‌های وجود ندارد، حجم سرمایه‌گذاری این طرح ۵۴۵ میلیون دلار و با میزان اشتغالزایی در دوران ساخت ۴ هزار و ۵۰۰ نفر و درآمد سالانه ۲۲۰ میلیون دلار در سال از پروژه‌های مهم کشور خواهد بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16108
  • 76 بازدید