• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

آقای رئیس جمهور! با عملکرد دولت چند نفر را اعدام می کنید؟

  • کد خبر : 7922
  • ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۵۲
آقای رئیس جمهور! با عملکرد دولت چند نفر را اعدام می کنید؟

به گزارش پاتاق نیوز، سیدقاسم جاسمی در نشست علنی  امروز(سه شنبه ۸مردادماه) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه شرایط کشور مناسب نیست و اینگونه تصور می‌شود دولت اراده‌ای برای رفع مشکلات ندارد، گفت: اگر نمایندگان مجلس براساس قانون اقداماتی انجام می‌دهند دولت و شخص رئیس‌جمهور از قانون گریزان هستند ولذا مقام معظم رهبری را به […]

به گزارش پاتاق نیوز، سیدقاسم جاسمی در نشست علنی  امروز(سه شنبه ۸مردادماه) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه شرایط کشور مناسب نیست و اینگونه تصور می‌شود دولت اراده‌ای برای رفع مشکلات ندارد، گفت: اگر نمایندگان مجلس براساس قانون اقداماتی انجام می‌دهند دولت و شخص رئیس‌جمهور از قانون گریزان هستند ولذا مقام معظم رهبری را به زحمت می‌اندازند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با استناد به آیین‌نامه داخلی  مجلس تذکر داد: براساس ماده ۲۳۵ آیین‌نامه داخلی مجلس، رئیس‌جمهور و هر یک از وزراء موظف هستند در مردادماه هر سال، براساس برنامه‌های ارائه شده در زمان تشکیل دولت و اخذ رای اعتماد وزراء، اسناد، قوانین بالادستی، شاخص‌های عملکردی متناسب با حوزه وظایف خود (که هیات رئیسه مجلس تایین می‌کند) گزارش عملکرد سال گذشته و برنامه سال آینده‌شان را به صورت کمی و مقایسه‌ای به مجلس شواری اسلامی تقدیم کند.

وی همچنین با استناد به ماده ۲۳۸ آیین نامه داخلی مجلس، اضافه کرد: براین اساس باید پس از ارائه گزارش کمیسیون، درخصوص عملکرد وزیر مربوطه به صورت مخفی یا ورقه رای‌گیری شود و چنانچه عملکرد هر یک از وزراء به تایید مجلس نرسد طرح استیضاح با رعایت اصل ۸۹ قانون اساسی و قانون آیین‌نامه داخلی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

جاسمی خطاب به رئیس‌جمهور بیان کرد: آقای روحانی چرا شما و وزاء از  نظارت می‌ترسید و چرا لابی‌های متعدد انجام می‌دهید تا وزراء پشت تریبون مقدس مجلس جهت پاسخگوی به مردم حاضر نشوند. شما حداقل ۵ دوره نماینده مجلس بوده و سخنرانی‌های شما از دوره نخست مجلس در رسانه‌های  منتشر شده است که می‌گوید؛ سران ارتش باید اعدام شوند و به اشد مجازات برسند حال اگر شما اکنون نماینده دوره دهم مجلس بودید و رئیس‌جمهور و وزراء چنین عملکردی داشتند آن‌ها را چند بار اعدام می‌کردید؟

مردم در شرایط بسیار شکننده‌ای قرار دارند

وی با بیان اینکه مردم در شرایط بسیار شکننده‌ای قرار دارند، اظهار کرد: شان مردم ایران نیست که صحبت‌های هر روز آن‌ها پیرامون مشکلات معیشتی باشد در حالی که توجیه‌تان برای حذف یارانه ۴۵هزار تومانی ایجاد شرایطی بود که دیگر به این ۴۵هزار تومان نیازی نداشته باشند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه برنامه اقتصادی دولت دوازدهم افراد غنی را غنی‌تر کرد، افزود: اکنون با افزایش وحشتناک قیمت خودرو، قیمت خودروی‌های خارجی چندین برابر شده و اکنون برخی سوار بر ماشین‌های چندین میلیارد تومانی می‌شوند و قیمت خانه‌های ۳ میلیاردی به ۵ میلیارد تومان رسیده است درحالی که بخش کثیری از جامعه نه تنها نمی‌توانند خانه‌ای خریداری کنند بلکه توان اجاره منزل را نیز ندارند.

جاسمی تاکید کرد: لازم است نمایندگان در مدت کوتاه باقی مانده از مجلس دهم فکری اساسی برای وضعیت اقتصادی کشور کنند و آقای رئیس‌جمهور و وزراء در مجلس پاسخگو مردم باشند. همچنین با توجه به شرایط نگران‌کننده کنونی و خواسته مردم، باید طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور را در این مجلس رقم بزنیم و این مسئله جای تعارف ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه استان کرمانشاه دارای ظرفیت‌های بسیاری است، توضیح داد: بازگشایی مرز خسروی یکی از راهکارهای بسیار مناسب برای کاهش مشکلات اقتصادی مردم استان کرمانشاه است و در مراسم اربعین ۵۰۰ تا ۶۰۰هزار نفر از زائران که از مرز مهران برای رسیدن به کربلا عبور می‌کنند می‌تواند از مرز خسروی تردد کنند، همچنین پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه نیز ظرفیت دیگری است که باید مورد توجه دولت قرار گیرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7922
  • 269 بازدید

برچسب ها