• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

آمادگی سدهای کرمانشاه برای پذیرش بارش‌های پیش رو

  • کد خبر : 9653
  • ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶
آمادگی سدهای کرمانشاه برای پذیرش بارش‌های پیش رو

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: سدهای کرمانشاه ظرفیت پذیرش بارش‌های اخیر را دارند. بهرام درویشی از آمادگی کامل سدهای استان برای بارندگی‌های شدید پیش رو خبر داد و گفت: بر اساس آماری که روز چهارم اسفند از وضعیت ذخیره سدها گرفتیم، هم اکنون حدود ۴۲۳ میلیون مترمکعب از ظرفیت یک […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: سدهای کرمانشاه ظرفیت پذیرش بارش‌های اخیر را دارند.

بهرام درویشی از آمادگی کامل سدهای استان برای بارندگی‌های شدید پیش رو خبر داد و گفت: بر اساس آماری که روز چهارم اسفند از وضعیت ذخیره سدها گرفتیم، هم اکنون حدود ۴۲۳ میلیون مترمکعب از ظرفیت یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعبی سدهای استان خالی است.

وی ادامه داد: بعید به نظر می‌رسد این بارندگی‌ها بتواند تمام ظرفیت خالی سدهای استان را پر کند و از همین رو نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه اضافه کرد: اگر طول مدت و شدت بارش‌ها نیز بیشتر از پیش بینی‌ها باشد، این امکان را داریم که به صورت مدیریت شده ظرفیت خالی در سدها ایجاد کنیم.

به گفته درویشی، هم اکنون هیچکدام از سدهای استان در وضعیت سرریز قرار ندارند.

وی اشاره‌ای هم به راه‌اندازی مرکز رصد و پایش داده‌های آبی منابع آب استان در شرکت آب منطقه‌ای داشت و عنوان کرد: با استفاده از ظرفیت این سامانه ورودی و خروجی سدها، رودخانه‌ها و منابع آبی استان به صورت لحظه‌ای پایش می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9653
  • 180 بازدید

برچسب ها