• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021

آمادگی شهرستان کنگاور برای راه اندازی بیمارستان صحرایی

  • کد خبر : 17265
  • ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
آمادگی شهرستان کنگاور برای راه اندازی بیمارستان صحرایی
کنگاور - فرماندار کنگاور از آمادگی این شهرستان برای راه اندازی بیمارستان صحرایی خبر داد.

به گزارش پاتاق نیوز، الماسی در جلسه ستاد مقابله با کرونای این شهرستان با اشاره به وضعیت اضطراری کرونا در کنگاور گفت: ظرفیت بیمارستان شهید چمران کنگاور در آستانه تکمیل شدن است و وضعیت به گونه‌ای می‌باشد که پذیرش همزمان چند بیمار جدید منوط به خالی شدن تخت‌های قبلی است.

وی افزود: به دلیل همین وضعیت اضطراری، روز گذشته شش بیمار بستری کرونایی در کنگاور با اتوبوس آمبولانس به مراکز درمانی کرمانشاه منتقل شدند.

فرماندار کنگاور با اشاره به این که وضع موجود راه اندازی بیمارستان صحرایی را ایجاب میکند، گفت: شبکه بهداشت و درمان کنگاور به کمک همه دستگاه‌های مربوطه و دستگاه‌های خدمات رسان در حال جانمایی و آماده ساختن شرایط برای فعال نمودن بیمارستان صحرایی هستند.

الماسی رفتار برخی مردم و مراقبت‌های بهداشتی آنان را متناسب با وضع موجود ندانست و اظهار داشت: متاسفانه بررسی‌های میدانی از آن حکایت دارد که رعایت شیوه نامه‌ها و در راس آن حفظ فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در کنگاور به زیر پنجاه درصد رسیده است.

وی ضمن دعوت شهروندان به رعایت بیش از پیش موازین بهداشتی گفت: قطعا مصوبات ستاد مقابله با کرونا با جدیت در شهرستان اجرا می‌شود.

الماسی با یادآوری تمدید یک هفته‌ای محدودیت‌ها خاطرنشان کرد: به غیر از مشاغل گروه یک، هیچ کدام از رسته‌های شغلی مجاز به فعالیت نیستند و با نقض کنندگان محدودیت‌ها برابر قانون برخورد خواهد شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17265
  • 80 بازدید