• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

آمادگی ۸۰ پایگاه برای ثبت‌نام نوآموزان کرمانشاهی در طرح ملی پیش‌دبستانی مجازی

  • کد خبر : 14492
  • ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
آمادگی ۸۰ پایگاه برای ثبت‌نام نوآموزان کرمانشاهی در طرح ملی پیش‌دبستانی مجازی
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، از آمادگی 80 پایگاه جهت احراز هویت و تکمیل فرآیند ثبت‌نام نوآموزان استان در طرح ملی پیش دبستانی مجازی خبر داد.

به گزارش پاتاق نیوز، ناهید فضلی امروز در خصوص ساعات تدریس دانش‌آموزان در فضای شاد، اظهار داشت: چون مدرسه تلویزیونی ایران صبح‌‌ها برای مقطع ابتدایی آموزش دارد، طبق تاکیدات وزارت بهداشت تصمیم گرفته شده که صبح‌ها دانش‌آموزان از این فضا استفاده و بعدازظهر با معلمان خود در ارتباط باشند.

وی ادامه داد: البته در این زمینه شورای مدرسه که متشکل از مدیر، معلمان و نمایندگان اولیا است هم می‌توانند برای تعیین ساعت آموزش در فضای شاد تصمیم‌گیری کنند، بخش‌نامه ساعت تدریس ارسال شده تا آموزش دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه با هم تداخل نداشته باشد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: با توجه به شرایط بحرانی که کووید ۱۹ ایجاد کرده در حال حاضر مدارس تعطیل است، ولی آموزش تعطیل نیست، می‌دانیم آموزش مجازی بسیار متفاوت‌تر با آموزش حضوری است و هیچ نوع آموزشی جای حضوری را نمی‌گیرد، اما به هر حال هم‌اکنون معلمان نقش‌های مختلفی را ایفا می‌کنند و ثابت کردن تعهدات لازم را دارند ولی شاید تخصص لازم را برای تهیه کلیپ و… در فضای مجازی نداشته باشند که باید خانواده‌ها و دانش‌آموزان با معلمان همراهی لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: نحوه تدریس و ارزشیابی معلمان در شبکه شاد توسط مدیران رصد می‌شود و به اداره کل آموزش و پرورش اطلاع داده و جایی که لازم باشد تذکرات لازم داده می‌شود.

فضلی اشاره‌ای هم به آموزش دانش‌آموزان پیش دبستانی در فضای مجازی داشت و گفت: نوآموزان در سیستم آموزشی و پرورشی کشور با طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان از آموزش مجازی رایگان پیش دبستانی برخوردار می‌شوند.

وی تصریح کرد: والدین به منظور آمادگی تحصیلی کودکان بدو ورود به دبستان،  با مراجعه به لینک digiform.ir/kshpsr فرم پیش ثبت‌نام فرزند خود را تکمیل کنند تا در اسرع وقت جهت احراز هویت و تکمیل فرآیند ثبت‌نام توسط پایگاه‌های مشخص شده با آن‌ها تماس بگیرند.

وی با بیان اینکه در استان ۸۰ پایگاه کار احراز هویت و تکمیل فرآیند ثبت‌نام نوآموزان را انجام می‌دهد، گفت: ۴۰ پایگاه از این تعداد در شهر کرمانشاه و مابقی در دیگر شهرستان‌های تابع استان است.

با توجه به اهمیت و ضرورت آموزش‌های دوره پیش دبستانی، گفت: برای ثبت‌نام کلاش اولی‌ها گواهی‌نامه آموزش مجازی پیش دبستانی یکی از الزامات است که متاسفانه کمترین آمار ثبت‌نام پیش دبستانی به صورت مجازی و رایگان تاکنون در استان مربوط به شهر کرمانشاه است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14492
  • 850 بازدید