• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
دبیر ستاد انتخابات کرمانشاه:

آمار بالای داوطلبان انتخابات شورا در کرمانشاه نقشه دشمنان را خنثی کرد

  • کد خبر : 17310
  • ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
آمار بالای داوطلبان انتخابات شورا در کرمانشاه نقشه دشمنان را خنثی کرد
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اشاره به نام‌نویسی بیش از ۱۰ هزار و ۱۰۰ داوطلب برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گفت: آمار بالای نام نویسی داوطلبان پاسخی مناسبی به شیطنت دشمنان ایران اسلامی بود و نقشه های آنان را خنثی کرد.

به گزارش پاتاق نیوز، جلیل بالایی روز چهارشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه، اظهار داشت: دشمنان ایران اسلامی مدام با تبلیغات علیه نظام به دنبال پایین آوردن مشارکت مردم در انتخابات هستند اما ملت ایران اسلامی همواره پای انقلاب خود ایستاده اند و از ارزش‌های آن دفاع می کنند.

وی افزود: مردم استان کرمانشاه با آمار بالای نام نویسی خود برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نشان دادند که در انتخابات پیش رو حضوری پر رنگ پای صندوق های رای خواهند داشت.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه در رابطه با انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان گفت: در مجموع یک هزار و ۱۱۱ نفر برای حضور انتخابات شورای اسلامی شهرهای استان نام نویسی کردند که از این آمار ۵۶ نفر انصراف دادند، ۲۳۹ نفر رد صلاحیت و هشت نفر نیز به دلیل نقص مدارک حذف شدند.

بالایی با اشاره به اینکه ۳۴ شورای شهر در استان با ۱۸۲ عضو فعال هستند، گفت: تاکنون به صورت میانگین برای هر کرسی شورای اسلامی شهر در استان ۴.۶ نفر به رقابت خواهند پرداخت.

وی با اشاره به عضویت ۱۱ نفر در شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: برای هر کسی شورای شهر کرمانشاه ۱۳ نفر به رقابت می پردازند.

به گفته دبیر ستاد انتخابات استان پس از کرمانشاه، در شهر اسلامی آباد غرب و گیلانغرب به صورت میانگین برای هر کرسی انتخابات به ترتیب ۱۲.۸ و ۹.۴ نفر رقابت خواهند کرد.

بالایی همچنین به انتخابات شوراهای اسلامی روستا نیز اشاره کرد و گفت: ۹ هزار ۴۱ نفر در استان کرمانشاه برای شوراهای روستا و تیره های عشایری داوطلب هستند.

وی با بیان اینکه روند تایید صلاحیت در هیات های اجرایی در حال انجام است، گفت: از این آمار تاکنون چهار هزار و ۲۵ نفر تایید صلاحیت شده اند و روند تایید صلاحیت ها همچنان ادامه دارد.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه عنوان کرد: پیش از این تعداد روستاهای و تیره های عشایری واجد شرایط انتخابات در استان هزار و ۷۷۷ مورد اعلام شده بود که به دلیل کوچ تعدادی از عشایر این آمار به هزار و ۷۶۹ مورد رسید.

به گفته بالایی تنها  ۳۰ روستای کرمانشاه واجد شرایط برگزاری انتخابات نیستند و انتخابات شوراهای روستا در ۹۸.۵ درصد روستاها برگزار خواهد شد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه باید شور انتخاباتی را در استان ایجاد کرد، گفت: تمام دستگاه های استان باید دست به کار شوند و برای برگزاری انتخاباتی پر شکوه تلاش کنند.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه تصریح کرد: باید به انتخابات نیز همچون یک جشن ملی نگاه کرد و از تمام ظرفیت های تبلیغی ارگان ها برای پر شور تر شدن آن بهره گرفت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17310
  • 97 بازدید