• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022

آمار سزارین در کرمانشاه کمتر از میانگین کشوری است

  • کد خبر : 14831
  • ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۹
آمار سزارین در کرمانشاه کمتر از میانگین کشوری است
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر فرهنگ سازی در زمینه کاهش سزارین و گرایش مادران به زایمان طبیعی گفت: در حال حاضر آمار سزارین در کرمانشاه کمتر از میانگین کشوری است.

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر مرادی در دیدار با اعضای انجمن متخصصان زنان استان اظهار داشت: با ارائه راهکار‌های موثر جهت فرهنگسازی و ترویج زایمان طبیعی، همچنین برخورد با افراد و مراکز متخلف که خارج از دستورالعمل فعالیت می‌کنند، می‌توان باعث کاهش سزارین در استان شد.

وی افزود: خوشبختانه همکاری خوبی در گروه زنان و مامایی در استان داریم و زحمات آن‌ها در مراقبت از مادران باردار و حفظ سلامت مادر و جنین قابل تقدیر است، ولی باید تعامل بیشتری بین انجمن و معاونت درمان از نظر اجرایی وجود داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: عمل سزارین باید در مواردی که از نظر علمی نیاز به ختم بارداری وجود دارد و تنها در صورت ضرورت انجام شود.

امسال ۴۷ درصد زایمان‌ها در کرمانشاه به روش سزارین انجام شده است
دکتر روشنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی نیز در این نشست گفت: امسال حدود ۴۷.۶۴ درصد کل زایمان‌ها در استان کرمانشاه به روش سزارین انجام شده است که ۴۳.۸۲ درصد از سزارین‌های انجام‌شده نیز مربوط به زایمان نخست می‌باشد.

وی افزود: بر این اساس میزان سزارین در استان کرمانشاه از میانگین کشوری با ۵۲.۴۷ درصد کمتر است.
دکتر روشنی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات رایگان زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی، نقش مهمی در ترویج زایمان طبیعی خواهد داشت.

دکتر زهره خداپرست رئیس انجمن متخصصان زنان استان هم در این دیدار گفت: بخش سلامت مادران دانشگاه علوم پزشکی یکی از مهمترین شاخه‌های دانشگاه محسوب می‌شود و تمام همکاران ماما در استان در مراقبت از مادران باردار و حفظ سلامت مادر و جنین بسیار خوب عمل می‌کنند.

وی افزود: باحضور متخصص زنان در بازدید‌های دوره‌ای، نظارت‌ها به صورت تخصصی انجام می‌شود و به مشکلات ماما‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بهتر رسیدگی خواهد شد که این امر موجب ارتقا خدمات ارائه شده در راستای سلامت مادر و جنین می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14831
  • 233 بازدید

برچسب ها