• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

آمار طلاق در کرمانشاه ۲۴ درصد کاهش یافت/ ثبت ۵۰۰۰ فقره ازدواج

  • کد خبر : 11251
  • ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
آمار طلاق در کرمانشاه ۲۴ درصد کاهش یافت/ ثبت ۵۰۰۰ فقره ازدواج

به گزارش پاتاق نیوز ، مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه ۵۶۹۵ فقره ازدواج در استان ثبت شده که به نسبت سال گذشته کاهشی ۱۳ درصدی دارد. صادق خدادادی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمانشاه با بیان اینکه طی چهار ماهه ابتدایی امسال ۵۶۹۵ فقره ازدواج در استان به […]

به گزارش پاتاق نیوز ، مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه ۵۶۹۵ فقره ازدواج در استان ثبت شده که به نسبت سال گذشته کاهشی ۱۳ درصدی دارد.

صادق خدادادی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمانشاه با بیان اینکه طی چهار ماهه ابتدایی امسال ۵۶۹۵ فقره ازدواج در استان به ثبت رسیده، اظهار کرد: این رقم به نسبت مشابه سال گذشته که ۶۵۶۴ فقره بود، کاهشی ۱۳ درصدی نشان می‌دهد.

به گفته این مسئول شیوع بیماری کرونا یکی از مهمترین علل کاهش آمار ازدواج استان در چندماه ابتدایی امسال است.

وی افزود: همچنین در این مدت ۱۲۰۳ فقره طلاق در استان به ثبت رسیده که به نسبت به سال گذشته با ۱۵۸۰ فقره، کاهشی ۲۴ درصدی دارد.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه گفت: در سال ۱۳۹۸ در استان کرمانشاه ۱۵ هزار و ۶۸۲ فقره ازدواج و ۴۷۶۶ فقره طلاق ثبت شد.

وی در ادامه میانگین سن ازدواج بین مردان کرمانشاهی را ۲۸ سال و زنان را ۲۳ سال و هشت ماه اعلام کرد و افزود: میانگین سن طلاق هم بین مردان و زنان کرمانشاهی به ترتیب ۳۶ و ۳۱ سال و دو ماه است.

به گزارش ایسنا، خدادادی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح وضعیت ازدواج و طلاق  در کشور طی ۴۰ سال گذشته پرداخت و گفت: در سال ۱۳۵۷ تعداد ۱۵۳ هزار و ۸۸۲ فقره ازدواج در ایران ثبت شد و روند این آمارها تا سال ۱۳۸۹ سیر صعودی داشت و در این سال ۸۹۱ هزار فقره واقعه ازدواج داشتیم.

وی تصریح کرد: بنا به دلایلی از سال ۱۳۸۹ سیر ازدواج ها در کشور نزولی شد و در سال ۱۳۹۸ تعداد ۵۳۰ هزار و ۲۲۵ رویداد ازدواج داشتیم.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه اضافه کرد: همچنین تعداد جمعیت در معرض ازدواج کشور در سال ۱۳۹۰ نسبت به سال ۱۳۸۵ کاهش داشته و همین مسئله یکی از دلایل کاهش آمار ازدواج ها در کشور بوده است.

وی تاکید کرد: با این وجود همچنان عمومیت ازدواج در ایران بالاست، بگونه ای که در سال ۱۳۹۵ حدود ۹۷ درصد از زنانی که در پایان دوره باروری یعنی ۵۰ سالگی قرار داشتند، ازدواج کرده بودند و تنها سه درصد از زنان ایرانی بی همسر ماندند.

خدادادی اعلام کرد: در بحث طلاق هم در سال ۱۳۵۷ تعداد ۱۵ هزار و ۲۵۳ فقره طلاق داشتیم و این روند تا سال ۱۳۹۸ که به ۱۷۴ هزار و ۸۳۱ فقره رسید، صعودی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه گفت: نرخ طلاق کشور در سال ۱۳۶۰ حدود نیم در هزار نفر بود که در سال ۱۳۹۸ به ۲٫۱ درصد در هزار نفر رسید.

وی اضافه کرد: در دهه های ۵۰ و ۶۰ میانگین سن ازدواج دختران حدود ۱۹ سال و هفت ماه بود که اکنون به ۲۳ سال و چهارماه رسیده، یعنی حدود سه سال و نیم طی این مدت افزایش داشته است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11251
  • 149 بازدید

برچسب ها