• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

آموزش عملی فرهنگ ترافیک به کودکان

  • کد خبر : 6942
  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
آموزش عملی فرهنگ ترافیک به کودکان

به گزارش پاتاق نیوز، سرهنگ “فضل الله شیری” رییس پلیس راهور استان اظهار داشت: در راستای برگزاریکلاس‌های آموزش شهروندی و ارتقای فرهنگ ترافیک نونهالان و کودکان در قالب تور‌های تفریحی و آموزشی به پارک ترافیک واقع در پارک شاهد کرمانشاه اعزام می‌شوند. وی ادامه داد: کودکان در این تور‌ها ضمن حضور در بازی ها، جشن‌های ترافیکی […]

به گزارش پاتاق نیوز، سرهنگ “فضل الله شیری” رییس پلیس راهور استان اظهار داشت: در راستای برگزاریکلاس‌های آموزش شهروندی و ارتقای فرهنگ ترافیک نونهالان و کودکان در قالب تور‌های تفریحی و آموزشی به پارک ترافیک واقع در پارک شاهد کرمانشاه اعزام می‌شوند.
وی ادامه داد: کودکان در این تور‌ها ضمن حضور در بازی ها، جشن‌های ترافیکی و تماشای کلیپ‌های آموزشی، با موضوعاتی همچون فرهنگ ترافیک در حوزه کودکان، عبور ایمن کودک از خیابان و معابر، سلامت کودک در وسایل نقلیه و رعایت نکات دوچرخه سواری و آموزش کودکان به عنوان یک همیار پلیس آشنا می‌شوند.
رییس پلیس راهور استان بیان داشت: تور‌های آموزشی و تفریحی پارک ترافیک هر هفته در روز‌های دوشنبه و چهارشنبه و برای کودکان ۴ تا ۱۰ سال درکرمانشاه برگزار و تا کنون ۳۰۰ نفر به این پارک اعزام شده اند.
سرهنگ شیری تصریح کرد: این پارک ترافیک دارای امکاناتی از قبیل شبکه معابر، میادین، تقاطع ها، گذرگاه‌های عابر پیاده، ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی و زمین‌های ویژه بازی کودکان است که محیطی شبیه شهر واقعی را برای آموزش رانندگی و قوانین ترافیکی به کودکان و نوجوانان فراهم کرده است.
وی در پایان اظهار کرد: با توجه به تعطیلی مدارس و حضور دانش آموزان در کانون‌های اوغات فراغت، مراکز مزبور می‌تواند از ظرفیت پارک ترافیک جهت آموزش عملی شهروندی فرهنگ ترافیک با هماهنگی قبلی استفاده کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6942
  • 252 بازدید

برچسب ها