• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021

آوازه خوانی زنان و رقص جزو وظایف میراث فرهنگی نیست

  • کد خبر : 4548
  • ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
آوازه خوانی زنان و رقص جزو وظایف میراث فرهنگی نیست

به گزارش پاتاق نیوز، حضرت آیت الله “مصطفی علما” روز سه شنبه در نشست با مدیر کل جدید میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: آوازه خوانی زنان و رقص جزو وظایف میراث فرهنگی نیست بلکه میراث فرهنگی مسئولیت دارد زیر ساختهای گردشگری و آثار تاریخی را جهت جذب گردشگر مهیا سازد. وی […]

به گزارش پاتاق نیوز، حضرت آیت الله “مصطفی علما” روز سه شنبه در نشست با مدیر کل جدید میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: آوازه خوانی زنان و رقص جزو وظایف میراث فرهنگی نیست بلکه میراث فرهنگی مسئولیت دارد زیر ساختهای گردشگری و آثار تاریخی را جهت جذب گردشگر مهیا سازد.
وی گفت: متاسفانه برای هیچ کدام از آثار باستانی و جاذبه های گردشگری استان از جمله طاقبستان ، بیستون ، هجیج ، قارقوری قلعه و غیره هیچ زیر ساختی جهت رفاه و جذب گردشگر ایجاد نشده است.
وی افزود: استان کرمانشاه به لحاظ پتانسیل جذب گردشگر جزو استانهای برتر کشور است اما به دلیل ضعف مدیریتی که تاکنون وجود داشته است در این زمینه بسیار ضعیف هستیم حال آنکه با وجود مشکلاتی همچون بیکاری و فقر در این استان رونق گردشگری می تواند استان را متحول سازد.
وی خطاب به مدیر کل جدید اظهار داشت: باید انقلابی در اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان راه بیافتد و این اداره به جای پرداختن به حواشی به دنبال رسالت اصلی خود یعنی رونق گردشگری و صنایع دستی در استان کرمانشاه باشد.
وی افزود: استان کرمانشاه می تواند در صنایع دستی نیز بسیار موفق باشد اما این مهم نیز نیازمند مدیریتی دلسوزانه و دارای ابتکار است که مثلا گلیم ها و گلیم فرش های استان از جمله هرسین را ساماندهی و به روز کنند که بتواند سهم خوبی در بازار داخلی و خارجی داشته باشد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4548
  • 438 بازدید

برچسب ها