• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
۷ مرگ در یک روز ثبت شد؛

آژیر خطر افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونایی در کرمانشاه

  • کد خبر : 17054
  • ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸
آژیر خطر افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونایی در کرمانشاه
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته هفت مورد فوت با تشخیص قطعی کرونا در استان ثبت شده که بعد از موج سوم در آبان‌ماه، این میزان مرگ و میر رکوردی محسوب می‌شود.

به گزارش پاتاق نیوز، مهدی محمدی با اشاره به سیر صعودی و وحشتناک گسترش بیماری کرونا در استان، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد مبتلایان و بستری‌های کرونا با شیب بسیاری تندی در حال افزایش است و لحظه به لحظه به تعداد بیماران افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۶۳۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: این تعداد بیماران در مقایسه با ۳۰اسفندماه گذشته که ۱۴۱ نفر بوده، ۴.۵ برابر شده است.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: هم اکنون ۱۲۴ بیمار از این تعداد در بخش‌های ویژه بستری هستند که نسبت به ۳۰ اسفندماه سه برابر شده است.

وی تعداد بیماران وخیم و وصل به دستگاه تنفس مصنوعی را ۱۵ نفر اعلام کرد و گفت: این آمار هم حدود چهار برابر شده است.

محمدی از جهش وهم انگیز فوت کرونایی در کرمانشاه خبر داد و افزود: با قرمز شدن ۹ شهرستان استان و به صدا در آمدن آژیر خطر در استان، طی ۲۴ ساعت گذشته هفت مورد فوت با تشخیص قطعی کرونا ثبت شده که بعد از فروکش شدن موج سوم در آبان‌ماه، رکوردی محسوب می‌شود.

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، مجموع موارد فوتی‌ها از ابتدای اپیدمی کرونا در استان به  یک‌هزار و ۵۴۲ نفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰ درصد تست‌های گرفته شده مثبت تشخیص داده می‌شود که این اصلا نوید خوبی برای استان نیست و مردم باید دقت بیشتری را برای محافظت از خود به کار ببرند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17054
  • 77 بازدید