• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبرداد:

ابتلای ۱۴۸۳ پرستار کرمانشاهی به «کرونا» در جهاد علیه بیماری

  • کد خبر : 15179
  • ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
ابتلای ۱۴۸۳ پرستار کرمانشاهی به «کرونا» در جهاد علیه بیماری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با اشاره به فعالیت ۴ هزار و ۵۰۰ پرستار در مراکز درمانی استان، گفت: یک‌هزار و ۴۸۳ نفر از این تعداد به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش پاتاق نیوز، محمودرضا مرادی امروز در مراسم تجلیل از پرستاران استان که با حضور استاندار و جمعی از پرستاران در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، به نقش پررنگ پرستاران در روزهای شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: ایثارگری و تلاش پرستاران در درمان بیماران مبتلا به کوید ۱۹ به خوبی مشخص شد.

وی به کمبود نیرو پرستار در استان و فشار مضاعف کار بر آن‌ها اشاره کرد و افزود: ضریب نسبت پرستار به تخت در کرمانشاه ۹۲ صدم درصد است، درحالی‌ که این آمار در کشور ۱.۲ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با اشاره به فعالیت ۴ هزار و ۵۰۰ پرستار در مراکز درمانی استان، گفت: یک‌ هزار و ۴۸۳ نفر از این تعداد در حدود ۴۰ درصد به بیماری کرونا مبتلا شده که ۶ نفر هم از آن‌ها جان خود را از دست دهند.

وی ۱۰ درصد از تعداد پرستاران استان را شرکتی، ۳۵ درصد طرحی و مابقی را پیمانی و رسمی عنوان کرد و گفت: اغلب پرستاران اطمینان خاطر از پایداری شغلی را ندارند که علاوه بر آن عدم تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و تعویق در پرداخت کارانه را هم داریم.

مرادی با اشاره به تقدیر مقام معظم رهبری از نقش پرستاران و مدافعان سلامت در مقابله با بیماری کرونا که آن‌ها را «فرشتگان رحمت الهی» نامیدند، گفت: معظم له دستوراتی برای بهبود وضعیت شغلی پرستاران دادند که امیدواریم بزودی شاهد توسط دولت اجرایی شود.

وی به وجود هزار دانشجوی رشته پرستاری در استان اشاره و بیان کرد: حدود ۲۰۰ دانشجوی پرستاری هم‌اکنون با طرح شهید سلیمانی همکاری دارند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15179
  • 142 بازدید