• امروز : دوشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 22 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 23 May - 2022

ابراز نگرانی استاندار کرمانشاه از دورهمی‌های خانوادگی

  • کد خبر : 14668
  • ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
ابراز نگرانی استاندار کرمانشاه از دورهمی‌های خانوادگی
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه دورهمی‌های خانوادگی بیشترین نگرانی را برای ما ایجاد کرده، گفت: از مردم انتظار داریم برای حفظ سلامتیشان به ویژه سلامتی بزرگتر‌های خانواده شب نشینی‌ها را تعطیل کنند.

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند در حاشیه جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که امروز به صورت ویدئو کنفرانس به ریاست رییس جمهور و با حضور استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: از مردم فهیم، همدل و قدرشناس استان به خاطر همراهی مناسب در اجرای طرح محدودیت‌ها و رعایت توصیه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، عدم تردد ضروری و رعایت فاصله اجتماعی صمیمانه سپاسگزاریم.

وی افزود: در ابتدای آذرماه شش شهرستان قرمز داشتیم و امروز با تلاش‌های کادر بهداشت و درمان، مردم، کسبه و همه نهاد‌ها فقط یک شهرستان قرمز داریم که البته این موضوع نباید سبب شود مردم تصور کنند شرایط عادی است، بلکه مراقبت‌ها باید تشدید شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه همه مردم استان باید در رعایت توصیه‌های بهداشتی جدیت داشته باشند؛ خاطرنشان کرد: به ویژه از مردم شهرستان سنقرکلیایی تقاضا داریم توصیه‌های بهداشتی را با جدیت بیشتری رعایت کنند که محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها کاهش یابد.

بازوند گفت: نتایج مطالعات انجام شده در وزارت بهداشت نشان می‌دهد که بیشترین نگرانی‌ها در موج سوم از دورهمی ها، شب نشینی‌ها و گردهمایی‌های کوچک خانوادگی است.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: بر این اساس در آستانه شب چله و در دو هفته پایانی آذرماه که احتمال شب نشینی و دورهمی‌های خانوادگی بیشتر است، از همه مردم می‌خواهیم برای حفظ سلامتی بزرگان خانواده امسال را مستثنی کنند و از دید و بازدید‌ها بکاهند.

وی گفت: پدربزرگ و مادربزرگ‌ها از فرزندان بخواهند که نیازی نیست امسال حتماً برای این سنت قدیمی و در این شب‌های پاییزی به منزل بزرگان مراجعه کنند.
بازوند یادآور شد: هر چند در حال حاضر وضعیت شهرستان هرسین نازنجی است، اما حالت ناپایداری دارد و ممکن است با غفلت به شرایط قرمز برسد.

استاندار کرمانشاه همچنین از تمدید منع تردد‌های شبانه در شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت خبر داد و گفت: از ساعت ۲۱ الی ۴ صبح تردد در شهر کرمانشاه ممنوع است و ممنوعیت ورود پلاک‌های غیربومی در شهر‌های نارنجی نیز مانند شرایط قرمز است.

وی اظهار داشت: ادارات و دستگاه‌های دولتی ضروری نیز در شهر‌های نارنجی با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا یک سوم کارکنان و دستگاه‌های غیر ضروری با یک دوم کارکنان فعالیت کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14668
  • 198 بازدید