• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022
تا پایان امسال؛

اتوبوس‌های شهر کرمانشاه به کارت بلیط الکترونیک مجهز می شوند

  • کد خبر : 14506
  • ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
اتوبوس‌های شهر کرمانشاه به کارت بلیط الکترونیک مجهز می شوند
کرمانشاه - معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: تا پایان امسال اتوبوس‌های ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری کرمانشاه به سیستم کارت بلیط الکترونیک تجهیز می‌شوند.

به گزارش پاتاق نیوز، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه سرمایه گذار این طرح انتخاب شده و مراحل نهایی طرح در دست اجراست، گفت: خرید هر دستگاه پرداخت الکترونیک ۱۵۰ میلیون تومان هزینه دارد و پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۲۲۰ دستگاه اتوبوس شهرکرمانشاه به سیستم کارت بلیط الکترونیک تجهیز شوند.

ارجمندی با اشاره به فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی شهر کرمانشاه اظهار داشت: میانگین عمر این ناوگان بیش از ده سال است و تا پایان سال ۱۴۰۰ باید از رده خارج شوند.

وی با بیان اینکه امسال ۵۰ میلیارد تومان برای نوسازی این ناوگان اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: به ازای هر اتوبوس ۲۲۴ میلیون تومان از طریق بانک کارآفرین تسهیلات پرداخت می‌شود که شهرداری بازپرداخت این تسهیلات را متقبل شده است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه یادآور شد: علاوه بر تسهیلات نوسازی، ۴۰ میلیارد تومان دیگر برای خرید اتوبوس‌های جدید درون شهری نیز اختصاص یافته است.

ارجمندی سهم اتوبوسرانی از حمل و نقل درون شهری کرمانشاه را تنها ۶ تا ۷ درصد اعلام کرد و گفت: این میزان باید حداقل ۲۵درصد باشد، اما نبود خط ویژه و‌ فرسودگی اتوبوس‌ها استقبال مردم برای تردد با این وسیله حمل و نقل را بسیار کم کرده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14506
  • 143 بازدید