• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022
نایب‌رئیس کانون مداحان استان کرمانشاه:

اجازه نمی‌دهیم کرمانشاه خانه امنی برای جریانات غیراخلاقی شود

  • کد خبر : 14853
  • ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
اجازه نمی‌دهیم کرمانشاه خانه امنی برای جریانات غیراخلاقی شود
نایب‌رئیس کانون مداحان استان کرمانشاه گفت: پخش زنده کلیپ مبتذل در اماکن مذهبی و به خصوص در تکیه معاون‌الملک نشان‌دهنده رسوخ نفوذ فرهنگی دشمن در کشور است.

به گزارش پاتاق نیوز، محمد مسلم مقدسی در رابطه با پخش کلیپ مبتذل در تکیه معاون‌الملک از چند لحاظ قابل بررسی است اظهار داشت: یکی اینکه این ولنگاری، بی‌اخلاقی و اباحه‌گری که سراسر استان حکمفرما شده است و متأسفانه روز به روز بیشتر می‌شود مصداق بارز نفوذ فرهنگی دشمن است که باید از این روال جلوگیری شود.

نایب‌رئیس کانون مداحان استان کرمانشاه با بیان اینکه جوانان انقلابی هم کاملاً در صحنه حضور دارند تا یک تغییر رویه در استان ایجاد شود گفت: اقدامات اخیر در رابطه با هتک حرمت به ساحت تکیه معاون‌الملک که بیش از ۱۲۳ سال جایگاه زائران و عزاداران امام حسین (علیه‌السلام) بسیار زشت و قبح‌شکنانه است و ما به شدت این اقدام را محکوم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هر کس در هر مقامی این موضوع هتک‌آمیز را انجام داده باید محکوم شود بیان کرد: مطالبه اصلی کانون مداحان و شورای هئیات مذهبی استان دو چیز است یکی اینکه هویت حسینی و مذهبی باید به این اماکن بازگردد و به نیت واقفان در این اماکن مذهبی عمل شود زیرا واقف این مکان را برای احیای اقامه عزاداری سیدالشهدا قرار داده است.

مقدسی با بیان اینکه متأسفانه تکایای ما ماهیت مذهبی ندارد و به سختی می‌شود در این تکایا مراسم مذهبی برگزار کرد بیان کرد: مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند که نفوذ در کشور رسوخ کرده و این نفوذ در استان کرمانشاه بسیار ملموس است.

وی با بیان اینکه این نوع پخش زنده کلیپ مبتذل و حرکات رقص‌آمیز و نمایش آن در اماکن مذهبی نشان‌دهنده این است که نفوذ در کشور رسوخ کرده است گفت: در کرمانشاه آن اصالت مذهبی و سرمایه فرهنگی با این جریان نفوذ در حال کم‌رنگ شدن است.

 نایب‌رئیس کانون مداحان استان کرمانشاه با بیان اینکه هر مدیری با هر دیدگاه سیاسی این کار را انجام داده باشد باید پاسخگو باشد و نباید این موضوع را یک مطالبه سیاسی قلمداد کنیم زیرا این جریان انقلابی در واکنش به مباحث ضداخلاقی یک مطالبه کاملا مردمی است گفت: کانون مداحان استان و شورای هیئت‌های مذهبی استان این جریانات نفوذ دشمن را به شدت محکوم می‌کند و امیدواریم هرچه سریعتر این جریانی که مصداق بارز آن نفوذ است در استان جمع شود.

وی با اشاره به اینکه تقاضا داریم مدیران و مسئولان ما واقعاً به مسائل فرهنگی به دیدگاه آماری و مطالب غیر واقعی نگاه نکنند بلکه در این صحنه عمل‌گرایانه رفتار کنند عنوان کرد: متأسفانه در استان ما خلأهای زیادی در حوزه فرهنگ وجود دارد.

مقدسی بیان کرد: از این تریبون به دشمن اعلام می‌کنیم که دیگر اجازه نمی‌دهیم استان کرمانشاه خانه امنی برای کارهای غیراخلاقی و غیر مذهبی شود و همچنان که در گذشته پاسخ محکمی به توهین به مقدسان مذهبی را دادیم اکنون نیز به برخی از مسئولان بی‌کفایت می‌گوییم که  خط قرمز ما امام حسین (علیه‌السلام) است و به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم این جریانات ضد فرهنگی خدشه‌ای به اعتقادات مردم وارد کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14853
  • 192 بازدید