• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

اجرای ابلاغیه کلانشهر کرمانشاه

  • کد خبر : 4937
  • ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
اجرای ابلاغیه کلانشهر کرمانشاه

منوچهر فخری مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار پاتاق نیوز، با اشاره به اینکهاز میان یک هزار شهر در کشور تنها ۹ شهر جزو کلانشهر‌ها هستند گفت:: کرمانشاه در ۲۱ بهمن ماه با ابلاغ وزیر کشور و با جمعیت بیش از یک میلیون نفر به‌عنوان نهمین کلانشهر کرمانشاه معرفی […]

منوچهر فخری مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار پاتاق نیوز، با اشاره به اینکهاز میان یک هزار شهر در کشور تنها ۹ شهر جزو کلانشهر‌ها هستند گفت:: کرمانشاه در ۲۱ بهمن ماه با ابلاغ وزیر کشور و با جمعیت بیش از یک میلیون نفر به‌عنوان نهمین کلانشهر کرمانشاه معرفی شد.
منوچهر فخری افزود: مفهوم واقعی کلانشهر این است که آن شهر نقش مادر شهر پیدا کرده و تبدیل به یک کلانشهر واقعی شود
و اگر فقط به عنوان کلانشهر اکتفا کنیم، یک ظرفیت اسمی ایجاد کرده‎ایم و فقط اعتبار بیشتر به کلانشهر داده می‎شود که رقمش ناچیز است.
منوچهر فخری گفت: کلان‌شهر‌ها معمولاً از اهمیت سیاسی، اقتصادی، بازرگانی و فرهنگی زیادی برخوردارند و از مراکز مهم اقتصادی و تجاری هر کشور به‌حساب می‌آیند. 
وی با اشاره به اینکه منابع انسانی شهرداری کرمانشاه ه به عنوان کلان‎شهر ارتقا پیدا خواهد کرداعلام کرد: بهره‌مندی بیشتر از مالیات بر ارزش افزوده، نوسازی حمل و نقل‎های درون شهری، افزایش اعتبار در مورد وضع آلودگی شهری، باز آفرینی شهری و احیای بافت‎های فرسوده از مزایای کلانشهر شدن است.
فخری از اختصاص بودجه اعتباری به حمل و نقل درونی شهری کلان‎شهر‌ها خبر داد و گفت: امروزه توسعه حمل و نقل شهری یکی از اصلی‌ترین موضوعات در حل مشکلات و معضلات ترافیک شهری به شمار می‎رود، که یکی از ضروری‌ترین نیاز‌های هر جامعه در کنار توسعه اقتصادی و اجتماعی موضوع توسعه صنعت حمل و نقل و بهبود کارایی سیستم‌های حمل و نقل است.
وی خاطر نشان کرد: با به رسمیت شناخته شدن کرمانشاه به عنوان کلانشهر، باید در زیرساخت‌های شهر تغییراتی ایجاد شود که این همت تمام مسئولان استانی را می‎طلبد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4937
  • 354 بازدید

برچسب ها