• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

اجرای سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه‌ای معابر کرمانشاه

  • کد خبر : 10171
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
اجرای سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه‌ای معابر کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه‌ای معابر در راستای مدیریت عرضه ترافیک اجرا می شود. محسن ارجمندی در نشست هماهنگی اجرای طرح سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه معابر شهری اظهار داشت: سال‌هاست کلانشهرها مخصوصاً کرمانشاه دچار ترافیک سنگین در معابر پر تردد است که […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه‌ای معابر در راستای مدیریت عرضه ترافیک اجرا می شود.

محسن ارجمندی در نشست هماهنگی اجرای طرح سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه معابر شهری اظهار داشت: سال‌هاست کلانشهرها مخصوصاً کرمانشاه دچار ترافیک سنگین در معابر پر تردد است که یکی از عوامل پارک دوبل و عدم توزیع عادلانه جایگاه پارک در این معابر است.

وی افزود: به همین منظور معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه با همکاری سازمان سرمایه گذاری شهرداری و ستاد فرماندهی راهور مرکز استان کرمانشاه درصدد راه اندازی سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه معابر شهری در کرمانشاه است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه بیان داشت: این طرح بر مبنای جلوگیری از تراکم پارک عدم پارک دوبل در معابر پرتردد و توزیع عادلانه جایگاه پارک و استفاده عمومی از معابر برای کلیه اقشار جامعه سیاست گذاری شده است.

وی گفت: این طرح به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و همچنین آئین نامه اجرایی تبصره (۱) ماده (۱۵) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۴ بهمن ۱۳۹۴ هیأت وزیران، شهرداری‌ها مکلفند در معابر شهری پر ترافیک، تجهیزات لازم را برای اخذ هزینه پارک خودرو فراهم آورند.

این مسئول خاطر نشان کرد: در همین راستا جهت کاهش ترافیک مبادی مرکزی شهر، توزیع عادلانه فضای پارک برای تمامی شهروندان با توجه به کمبود فضای پارک موجود، محاسبه دقیق و عادلانه مبلغ پارک به میزان استفاده از محل پارک و تبدیل پارکهای بلند مدت به پارکهای کوتاه مدت، جهت مدیریت و نظارت هر چه بهتر این موارد اقدام شده است و درآمد حاصل از پرداخت هزینه پارک خودروها جهت توسعه زیرساختهای شهر کرمانشاه هزینه خواهد شد.

ارجمندی ادامه داد: دریافت هزینه پارک خودرو با مصوبه شورای اسلامی شهر کرمانشاه صورت می‌گیرد که بر مبنای خود اظهاری شهروندان و بدون دخالت نیروی انسانی صورت می‌گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: سامانه مدیریت الکترونیک و پارک حاشیه معابر کرمانشاه با مصوبه شورای هماهنگی ترافیک استان که در ۳۶ محور اصلی شهر کرمانشاه در ۳ اولویت بر اساس تراکم خودرویی و میزان تردد با ظرفیت تقریبی ۴ هزار جایگاه پاک در شهر کرمانشاه اجرا می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10171
  • منبع : شهرداری کرمانشاه
  • 186 بازدید

برچسب ها