• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

اجرای کمپین واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در استان کرمانشاه

  • کد خبر : 9455
  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
اجرای کمپین واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس گروه بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آغاز کمپین واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال تزریقی از پنجم بهمن ماه امسال در استان خبر داد و گفت: این طرح تا پایان سال ادامه دارد.کیوان خاصی گفت: به منظور ریشه کنی بیماری فلج اطفال در کشور، برنامه واکسیناسیون کودکان با قطره خوراکی فلج اطفال […]

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس گروه بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آغاز کمپین واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال تزریقی از پنجم بهمن ماه امسال در استان خبر داد و گفت: این طرح تا پایان سال ادامه دارد.
کیوان خاصی گفت: به منظور ریشه کنی بیماری فلج اطفال در کشور، برنامه واکسیناسیون کودکان با قطره خوراکی فلج اطفال همواره در سراسر کشور در حال اجرا است و جهت افزایش اثربخشی بیشتر این واکسن از شهریور ماه سال ۱۳۹۴، یک نوبت واکسن فلج اطفال تزریقی در سن چهار ماهگی به برنامه معمول واکسیناسیون کودکان اضافه شد.
وی افزود: به دنبال اجرای این برنامه نیاز به واکسن در سطح کشور افزایش یافت و به علت عدم تولید واکسن توسط شرکت‌های تولید کننده، از ابتدای سال ۱۳۹۵ موجودی واکسن در سطح کشور به شدت کاهش یافت.
رئیس گروه بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود واکسن در کشور، این برنامه (تزریق واکسن در سن چهارماهگی) متوقف شد و تنها در استان‌هایی که با افغانستان و پاکستان هم مرز بودند، اجرا می‌شد.
کیوان خاصی گفت: در نهایت با پیگیری‌های مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت واکسن مورد نیاز کشور تامین و از شهریورماه سال گذشته برنامه واکسیناسیون در تمام استان‌ها اجرا میشود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر به منظور تکمیل واکسیناسیون کودکانی که در بازه زمانی اول آذر ۱۳۹۴ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ متولد شده اند و واکسن برای آن‌ها در سن چهار ماهگی تزریق نشده، کمپین واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال تزریقی از پنجم بهمن ماه امسال در سطح استان اجرا و تا پایان سال جاری ادامه دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9455
  • 245 بازدید

برچسب ها