• امروز : دوشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Monday - 29 November - 2021

احتمال استفاده از مدارس برای عزاداری محرم در کرمانشاه

  • کد خبر : 10972
  • ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱
احتمال استفاده از مدارس برای عزاداری محرم در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز ، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: پیشنهاد استفاده از مدارس برای برگزاری مراسم عزای ایام محرم به ستاد کرونا استان داده شده است. حجت اسلام والمسلمین یوسف احمدی روز پنجشنبه در نشست خبری که در محل این اداره کل برگزار شد، اظهارداشت: دستور العمل های بهداشتی برای برگزاری مراسم ایام محرم و فعالیت هیات […]

به گزارش پاتاق نیوز ، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: پیشنهاد استفاده از مدارس برای برگزاری مراسم عزای ایام محرم به ستاد کرونا استان داده شده است.

حجت اسلام والمسلمین یوسف احمدی روز پنجشنبه در نشست خبری که در محل این اداره کل برگزار شد، اظهارداشت: دستور العمل های بهداشتی برای برگزاری مراسم ایام محرم و فعالیت هیات های مذهبی تهیه شده است.

وی با اشاره به خارج شدن کرمانشاه از وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا، افزود: پیشنهادهای را برای این ایام به دانشگاه علوم پزشکی ارایه کرده ایم که روز سه شنبه هفته اینده نهایی خواهند شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه یادآور شد: از جمله این پیشنهادات برگزاری مراسم عزای محرم در فضاهای باز و محیط هایی همچون حیاط مدارس است که پس از تایید استاندار اجرایی خواهد شد.

احمدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه مقابله با بیماری کرونا، گفت: هیات های مذهبی برای برگزاری مراسم محرم تابع تصمیمات ستاد کرونا هستند و هیچگاه کاری نمی کنند که سلامت مردم در خطر بیفتد.

وی ادامه داد: هیات های مذهبی پس از شیوع بیماری کرونا در راستای ضدعفونی امکان عمومی و انجام خدمات عمومی پیشگام بودند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود به تشکیل شورای عالی مساجد در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: ریاست این شورا را نماینده ولی فقیه و دبیری آن را مدیرکل تبلیغات اسلامی برعهده دارد.

احمدی افزود: مدیرکل اوقاف و امور خیریه، فرمانده سپاه نبی اکرم، مدیرکل اطلاعات و دادستان ویژه امور روحانیت در استان از اعضای این شورای عالی در کرمانشاه هستند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت انجام کار فرهنگی در جامعه گفت: اطلس فرهنگی قرآنی استان کرمانشاه را باید تهیه و تنظیم کنیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10972
  • 147 بازدید

برچسب ها