• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

احتمال افزایش چشمگیر نرخ دیه در سال ۹۸

  • کد خبر : 5143
  • ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
احتمال افزایش چشمگیر نرخ دیه در سال ۹۸

به گزارش پاتاق نیوز،  محمد امین رحیمی در نشست خبری امروز با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به افزایش جشمگیر نرخ تورم در سال ۹۷ به نظر می‌رسد نرخ دیه سال آینده به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کند. وی با بیان اینکه محکومان باید دیه را به نرخ روز پرداخت کنند، افزود: افرادی که […]

به گزارش پاتاق نیوز،  محمد امین رحیمی در نشست خبری امروز با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به افزایش جشمگیر نرخ تورم در سال ۹۷ به نظر می‌رسد نرخ دیه سال آینده به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کند.
وی با بیان اینکه محکومان باید دیه را به نرخ روز پرداخت کنند، افزود: افرادی که به پرداخت دیه محکوم شده‌اند بهتر است تا پایان سال ۹۷ نسبت به پرداخت آن اقدام کنند، در غیر اینصورت مجبورند دیه را با نرخ سال ۹۸ پرداخت کنند.
معاون دادستان کرمانشاه با اشاره به اینکه محکومان دیه در جرایم عمدی یک سال، جرائم غیرعمدی ۲ سال و در جرایم شبه عمد سه سال قمری فرصت پرداخت دیه دارند، خاطرنشان کرد: اگر محکومان طی مدت مقرر اقدام به پرداخت دیه نکنند براساس ماده ۳ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی به حبس محکوم می‌شوند مگر اینکه رضایت شاکی را جلب کنند یا ناتوانی آنان توسط دادگاه تایید شود.
رحیمی در مورد تکرار جرم مجرمینی که عفو شامل حال آن‌ها شده است، افزود:: مردم نباید نگران باشند که مجرمان آزاد شده دوباره مرتکب جرم شوند، چراکه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ارتکاب جرم مجدد آن‌ها اندیشیده شده است.
وی همچنین اظهار داشت: براساس بخشنامه عفو ۲۲ بهمن ۹۷ محکومان به ۶ ماه حبس یا کمتر اگر تا ۱۵ اسفند ۹۷ رضایت شاکی را بگیرند، کیفر آنان مشمول عفو می‌شود.
معاون دادستان کرمانشاه همچنین به قانون معافیت ۲۰ درصدی جزای نقدی محکومان اشاره کرد و گفت: اگر محکوم به جزای نقدی طی ده روز از تاریخ ابلاغ حکم نسبت به پرداخت جزای نقدی خود اقدام کند قاضی اجرای احکام می‌تواند او را از ۲۰ درصد جزای نقدی معاف کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5143
  • 311 بازدید

برچسب ها