• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021

احتمال شکسته شدن سدهای کرمانشاه شایعه است

  • کد خبر : 5566
  • ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
احتمال شکسته شدن سدهای کرمانشاه شایعه است

بهرام درویشی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز ” اظهار داشت: ۹سد مخزنی با ظرفیت ۱میلیارد و ۱۷۴ میلیون مترمکعب در استان کرمانشاه وجود دارد که با بارش‌های اخیر در حدود ۹۸ درصد این ظرفیت پر شده است. وی افزود: بنا به تصمیم ستاد فرماندهی سیلاب، در فصول بارش […]

بهرام درویشی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز ” اظهار داشت: ۹سد مخزنی با ظرفیت ۱میلیارد و ۱۷۴ میلیون مترمکعب در استان کرمانشاه وجود دارد که با بارش‌های اخیر در حدود ۹۸ درصد این ظرفیت پر شده است.
وی افزود: بنا به تصمیم ستاد فرماندهی سیلاب، در فصول بارش با زمانبندی مشخص به میزان ورودی آب به مخازن به جهت جلوگیری از صدمات و بوجود آمدن سیلاب خروجی سدها را کنترل می‌کنیم.
درویشی با اشاره به احتمالات در پیش‌بینی های هواشناسی در خصوص افزایش حجم آب ورودی به پشت سدها افزود: در صورت نیاز از طریق دریچه‌های تحتانی سازه‌های سدها حجم آب های ذخیره شده را کنترل میکنیم.
وی به حجم بالای آب ورودی آب به سد آزادی اشاره کرد و افزود: با توجه به حجم بالای ورودی آب در ماه‌های گذشته شاهد سرریز چندماهه سد ازادی هستیم که طبق بررسی‌ کارشناسان هیچ خطای انسانی گزارش نشده و از نظر فنی مشکلی برای سد بوجود نیامده.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه گفت: مردمی که پایین دست رودخانه‌ها هستند باید مراقب باشند و از بستر رودخانه‌ها فاصله بگیرند تا در طغیان احتمالی رودخانه‌ها دچار مشکل نشده و حلاوت این عید در سال رونق تولید در کام آنها بماند.
درویشی در پایان افزود: خوشبختانه جای نگرانی نیست و همه اتفاقات در خصوص سدها تحت کنترل است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5566
  • 676 بازدید

برچسب ها