• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022
استاندارکرمانشاه:

احداث بیمارستان صحرایی برای کرونا در کرمانشاه/ مردم شب‌نشینی‌ها را تعطیل کنند

  • کد خبر : 13783
  • ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷
احداث بیمارستان صحرایی برای کرونا در کرمانشاه/ مردم شب‌نشینی‌ها را تعطیل کنند
استاندارکرمانشاه، از در دست اقدام بودن بیمارستان صحرایی برای پذیرش بیماران کرونایی استان خبر داد و گفت: امکان ایجاد محدودیت منع رفت و آمد به دلیل تاثیر شب‌نشینی‌های خانوادگی بر افزایش شیوع کرونا وجود دارد.

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند امروز در نشست استانی مبارزه با کرونا، اظهار داشت: شرایط استان به لحاظ شیوع کرونا اضلا مساعد و خوب نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از یک‌هزار و ۱۷۶ بیمار دلیل کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: واقعیت این است که اگر تعداد موارد بستری به یک‌هزار و ۴۰۰ نفر برسد دیگر تختی برای پذیرش نخواهیم داشت.

استاندار کرمانشاه از در دست اقدام بودن بیمارستان صحرایی برای پذیرش بیماران کرونایی استان خبر داد و گفت: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تخت دانشگاهی در استان داریم که تقریبا نیمی در اختیار بیماران کرونا است و در مجموع سایر تخت‌های بیمارستان‌های نظامی، تامین اجتماعی و خصوصی ۳ هزار و ۵۰۰ تخت است که به طور متوسط حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد تخت‌ها در اشغال ویروس کرونا است.

وی ادامه داد: متاسفانه خیلی‌ها مطلقا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند که به دلیل همین سهل‌انگاری‌ها مجبور هستیم محدودیت‌های جدیدی را اعمال کنیم.

وی با بیان اینکه احتمال تعطیلی مشاغل غیرضروری از ساعت ۱۸ در آینده‌ای نزدیک وجود دارد، گفت: ممکن است پیشنهاد دهیم به جزء مشاغل نوع یک مشاغل نوع ۲ و سه و همچنین چهار هم از ساعت ۶ بعداظهر به مدت یک ماه (از ۲۰ آبان‌ماه تا ۲۰ آذرماه) تعطیل شود.

بازوند اضافه کرد: اعمال این محدودیت‌ها مشکلات اقتصادی را برای مردم و شهر در پی دارد، اما برای ما حفظ جان و سلامتی مردم در اولویت است.

وی مهمانی‌های خانوادگی را یکی از کانون‌های اصلی انتقال ویروس کرونا دانست و افزود: امکان ایجاد محدودیت منع رفت و آمد از ساعت ۹ شب تا چهار بامداد به دلیل تاثیر شب‌نشینی‌های خانوادگی بر افزایش شیوع کرونا وجود دارد.

بازوند از هم‌استانی‌ها خواست زمستان امسال را شب‌نشینی نروند و افزود: پروتکل‌ها بهداشتی را در راستای استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی حتما رعایت کنیم؛ حدودا یک ماهی است که به ازای هر ۷۰ دقیقه یک نفر از هم‌استانی را به دلیل درگیر بودن با بیماری کرونا از دست می‌دهیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13783
  • 704 بازدید