• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

احداث نخستین نیروگاه خورشیدی در شهرک‌های صنعتی کرمانشاه

  • کد خبر : 8548
  • ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۱۸
احداث نخستین نیروگاه خورشیدی در شهرک‌های صنعتی کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه، از راه‌اندازی اولین نیروگاه خورشیدی احداث شده توسط این شرکت در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد. بیژن کردستانی گفت: نیروگاه خورشیدی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی فرامان راه‌اندازی شد، این نیروگاه ۱۰کیلوواتی با سرمایه‌گذاری یک میلیارد ریال احداث شده است. به گفته کردستانی، این نیروگاه در قالب پنل‌های […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه، از راه‌اندازی اولین نیروگاه خورشیدی احداث شده توسط این شرکت در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد.

بیژن کردستانی گفت: نیروگاه خورشیدی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی فرامان راه‌اندازی شد، این نیروگاه ۱۰کیلوواتی با سرمایه‌گذاری یک میلیارد ریال احداث شده است.

به گفته کردستانی، این نیروگاه در قالب پنل‌های خورشیدی ساخت داخل کشور ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه یادآور شد: در صورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و تامین اعتبارات برنامه داریم این نیروگاه را توسعه دهیم.

وی از اعلام آمادگی این شرکت برای مشاوره دادان به واحدهای صنعتی که قصد راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی را دارند هم خبر داد.

کردستانی اشاره‌ای هم به مزایای استفاده از انرژی‌های پاک داشت و گفت: وجود نیروگاه خورشیدی عاملی برای جلوگیری از آلودگی هوا، جلوگیری از افزایش پیک مصرف برق و … است.

وی معتقد است استان کرمانشاه به دلیل شرایط آب و هوایی و تابش خورشید، ظرفیت مناسبی برای راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8548
  • 237 بازدید

برچسب ها