• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

اختصاص ۲۸۰ میلیارد تومان به بیمه سلامت کرمانشاه در سال‌جاری

  • کد خبر : 12104
  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
اختصاص ۲۸۰ میلیارد تومان به بیمه سلامت کرمانشاه در سال‌جاری

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری مهر، مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون بالغ بر ۲۸۰ میلیارد تومان بیمه سلامت استان کرمانشاه اختصاص یافته است. کیومرث مظفری به تشریح آخرین وضعیت پرداخت مطالبات درمانی استان پرداخت و اظهار کرد: این مبلغ برای پرداخت هزینه‌های بیمه شدگان و […]

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری مهر، مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون بالغ بر ۲۸۰ میلیارد تومان بیمه سلامت استان کرمانشاه اختصاص یافته است.

کیومرث مظفری به تشریح آخرین وضعیت پرداخت مطالبات درمانی استان پرداخت و اظهار کرد: این مبلغ برای پرداخت هزینه‌های بیمه شدگان و مطالبات سال‌های ۹۸ و ۹۹ به پزشکان، داروخانه‌ها، مراکز پاراکلینیک و بیمارستان‌های استان اختصاص داده شده به طوری که علاوه بر تسویه حساب کامل مطالبات پزشکان و مراکز پاراکلینیک در سال ۹۸، این مراکز تا پایان تیرماه سال جاری نیز تسویه شده‌اند.

وی افزود: مطالبات داروخانه‌ها و بیمارستان‌های غیردانشگاهی در سال ۹۸ فقط یک ماه باقی مانده است و در سال ۹۹ تا پایان تیر ماه تسویه شده است، علاوه بر این پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک که در طرح نسخه نویسی و استحقاق سنجی فعال هستند تا پایان مرداد ماه ۹۹ تسویه حساب شده‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه ادامه داد: مطالبات مراکز دانشگاهی در سال ۹۸ به سه ماه کاهش پیدا کرده و در سال ۹۹ علاوه بر تسویه حساب ماه‌های فروردین و اردیبهشت، ۷۰ درصد از مطالبات خردادماه نیز به حساب دانشگاه واریز شده است.

به گفته مظفری، در خدمات سطح یک روستایی علاوه بر تسویه حساب سال ۹۸، ۸۰ درصد از مطالبات تیر ماه ۹۹ نیز به حساب مراکز بهداشتی و درمانی واریز شده است.

وی به خدمات بیمه سلامت در دوران شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: برای افرادی که فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای بوده و در دهک‌های درآمدی پایین قرار داشتند، دفترچه رایگان صادر و ۹۰ درصد از هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد از هزینه‌های سرپایی آنها در تعهد بیمه سلامت است.

وی اظهار کرد: تاکنون دفترچه بیمه برای حدود ۶۱ درصد از بیماران کرونایی فاقد پوشش هرگونه بیمه دفترچه رایگان، حدود ۳۰ درصد از این بیماران با ۵۰ درصد هزینه و حدود ۸ درصد از این بیماران با سرانه کامل صادر شده است.

مظفری با تاکید بر اینکه برای بیماران کرونایی فاقد پوشش بیمه زمان انتظار استعلام از سامانه ارزیابی آزمون وسع از یک ماه به یک روز کاهش پیدا کرده است، افزود: بعضی از راهنمایی‌های بالینی مرتبط با خدمات تشخیصی که برای ارائه آن نیاز به زمان استاندارد دارد، محدودیت مورد نظر برای این بیماران برداشته شده و خدمات ارائه می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه تصریح کرد: دفترچه‌هایی که تاریخ اعتبار آنها گذشته است در صورتی که دارای نسخه سفید باشند بدون نیاز به پرداخت هزینه تا ۶ ماه دیگر تمدید اعتبار می‌شوند.

مظفری افزود: کارشناس مرتبط در حوزه بیمه گری به صورت شبانه روزی برای راهنمایی افرادی که فاقد بیمه هستند و یا ثبت نام آنها در سامانه ارزیابی آزمون اختصاص یافته که این افراد می‌توانند با شماره تلفن ۰۹۲۱۶۸۲۸۹۲۰ تماس بگیرند.

وی با اشاره به فعال شدن سامانه ۱۶۶۶ طی ایام شیوع ویروس کرونا تاکید کرد: نیروی انسانی متخصص به صورت شبانه روز در این سامانه برای راهنمایی و پاسخگویی به سوالات بیماران حضور دارند که تأثیر قابل توجهی در کاهش اضطراب و مراجعات مردم به مراکز درمانی داشته است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12104
  • 98 بازدید

برچسب ها