• امروز : دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - صفر - 1443
  • برابر با : Monday - 27 September - 2021

اختصاص ۷۲ میلیارد تومان به طرح قطار شهری

  • کد خبر : 5185
  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
اختصاص ۷۲ میلیارد تومان به طرح قطار شهری

سلیم ساسانی در گفت‎وگو با خبرنگار پاتاق نیوز، اظهار داشت: در قانون بودجه ۴۲ میلیارد تومان و در بودجه شهرداری کرمانشاه ۳۰ میلیارد تومان برای طرح قطار شهری اختصاص داده شده است که با اعتبارها نمی‌توان امید به بهره‌برداری از قطار شهری کرمانشاه در آینده نیز داشت. ساسانی با بیان اینکه اعتبارات دولتی تنها تامین کننده نیمی از […]

سلیم ساسانی در گفت‎وگو با خبرنگار پاتاق نیوز، اظهار داشت: در قانون بودجه ۴۲ میلیارد تومان و در بودجه شهرداری کرمانشاه ۳۰ میلیارد تومان برای طرح قطار شهری اختصاص داده شده است که با اعتبارها نمی‌توان امید به بهره‌برداری از قطار شهری کرمانشاه در آینده نیز داشت.

ساسانی با بیان اینکه اعتبارات دولتی تنها تامین کننده نیمی از اعتبارات پروژه است و مابقی آن را باید شهرداری کرمانشاه تامین کند، عنوان کرد: فاز نخست طرح قطار شهری تا سه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که این موضوع نیازمند همیاری مسئولان استانی، شهرداری و شورای شهر است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری کرمانشاه با بیان اینکه دولت در بودجه‌های سنواتی اعتباراتی را برای قطارهای شهری در نظر می‌گیرد، بیان کرد: البته مقدار این اعتبارات کم است و باید مسئولان استانی هم کمک کنند تا شاهد بهره‌برداری از طرح قطار شهری کرمانشاه در کوتاهترین زمان ممکن باشیم.

ساسانی از پیش‌بینی کار روسازی و نصب ریل طرح قطار شهری در سال آینده خبر داد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط مسئولان استانی، امید است مشکلات تأمین ریل و سایر قطعات روسازی این طرح برطرف شود و امکانات لازم برای روسازی فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه با تمام نیرو پیگیر طرح قطار شهری هستیم، عنوان کرد: با پیمانکار نهایت تلاش را به‌کار می‌بندیم که عملیات احداث تونل  اول از سه راه ۲۲ بهمن تا میدان آزادی تا پایان سال به اتمام برسد و سازه آن نیز تکمیل شود.

وی بهره‌برداری از قطار شهری کرمانشاه را مشروط به حمایت گسترده مسئولان استانی از این طرح دانست و گفت: قطار شهری کرمانشاه برای رسیدن به مرحله بهره‌برداری به اعتبارات زیادی نیاز دارد که در شرایط معمول و با اعتبارات قطره چکانی که به این پروژه داده می‌شود، افتتاح این پروژه مشخص نیست و برای پیشرفت کار با سرعت بالا به اعتبار بیشتری نیاز است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5185
  • 256 بازدید

برچسب ها