• امروز : چهارشنبه - ۶ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Wednesday - 26 January - 2022

اختصاص ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلات به شهرداری های مناطق زلزله زده

  • کد خبر : 3836
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴
اختصاص ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلات به شهرداری های مناطق زلزله زده

به گزارش پاتاق نیوز،  مهندس هوشنگ بازوند امروز شنبه ۱۷ آذرماه در مراسم اهدای ماشین آلات عمرانی به شهرداری های مناطق زلزله زده استان کرمانشاه که با حضور معاون عمرانی استانداری و شهرداران این مناطق برگزار شد؛ اظهار داشت: برخی از کسانی که وعده ی کمک به زلزله زدگان دادند در واقع سلفی بگیر بودند و […]

به گزارش پاتاق نیوز،  مهندس هوشنگ بازوند امروز شنبه ۱۷ آذرماه در مراسم اهدای ماشین آلات عمرانی به شهرداری های مناطق زلزله زده استان کرمانشاه که با حضور معاون عمرانی استانداری و شهرداران این مناطق برگزار شد؛ اظهار داشت: برخی از کسانی که وعده ی کمک به زلزله زدگان دادند در واقع سلفی بگیر بودند و در این میان برخی نیز به وعده ی خود عمل کردند که از این افراد تشکر می کنیم.

وی بیان داشت: در ایام زلزله جلسه ای با آقای هاشمی رییس شورای شهر تهران داشتیم که قرار شد با درخواست دکتر نجفی شهردار وقت تهران در قالب یک تفاهم نامه شهرداری تهران ۱۰ میلیارد تومان به شهرهای زلزله زده کمک کند.

استاندار کرمانشاه افزود: دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از این مبلغ در روزهای اولیه توسط گروه های امدادی و خدماتی شهرداری تهران، در شهرهای زلزله زده هزینه شد و ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان باقی مانده نیز صرف خرید ماشین آلات عمرانی برای شهرداری های مناطق شد.

مهندس بازوند تصریح کرد: این رویداد مصداق عینی همان فرصت سازی مورد تاکید مقام معظم رهبری است که در سفر سفر پربرکتشان به مناطق زلزله زده فرمودند.

وی با بیان اینکه امیدواریم این خودروها گرهی از مشکلات خدماتی شهرداری های مناطق زلزله زده باز کنند، ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات زلزله مبلغ ۷۸ میلیارد تومان برای کمک به شهرداری های این مناطق زلزله زده اختصاص داده ایم و علاوه بر این ها ۱۵ میلیارد تومان نیز جهت پرداخت هزینه های جاری صدور پروانه ها در این مناطق اختصاص یافته است که در مجموع ۱۰۵میلیارد تومان به شهرداری های این مناطق کمک شده است.

مقام ارشد استان خاطرنشان ساخت: همچنین تقاضای ۱۰۰ هزار تن قیر برای شهرداری های مناطق زلزله زده داشته ایم که از این قیر برای ترمیم معابر استفاده می شود.

استاندار کرمانشاه گفت: بیشترین خسارت ها به شهرداری سرپل ذهاب وارد شده است و بیشترین حجم بازسازی هم در این شهر است. هرچند ۶۷۰۰ واحد تخریبی در این شهر داشته ایم ولی تاکنون بیش از ۱۰ هزار پروانه ساخت صادر شده و به عبارتی ۳۵۰۰ واحد اضافی نیز نوسازی می شوند و شاهد یک شهر استانداردتر به لحاظ سازه ای خواهیم بود.

وی افزود: روند بازسازی در شهرهای زلزله زده تا پایان سال ۹۸ به پایان می رسد و باید سیمای شهرهای زلزله زده هرچه زودتر از آسیب های این بحران پاک شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3836
  • 309 بازدید

برچسب ها