• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

اختصاص ۲۵۰ هزار دُز “واکسن آنفلوآنزا” به کرمانشاه

  • کد خبر : 11081
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
اختصاص ۲۵۰ هزار دُز “واکسن آنفلوآنزا” به کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز ، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اختصاص سهمیه ۲۵۰ هزار دُز واکسن آنفلوآنزا به استان خبر داد. دکتر محمودرضا مرادی با اشاره به خریداری هشت میلیون دز واکسن آنفلوآنزا برای کل کشور، گفت: از این تعداد ۲۵۰ هزار دُز سهم استان کرمانشاه است. وی افزود: توزیع واکسن آنفلوآنزا در شهریورماه انجام می‌شود […]

به گزارش پاتاق نیوز ، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اختصاص سهمیه ۲۵۰ هزار دُز واکسن آنفلوآنزا به استان خبر داد.

دکتر محمودرضا مرادی با اشاره به خریداری هشت میلیون دز واکسن آنفلوآنزا برای کل کشور، گفت: از این تعداد ۲۵۰ هزار دُز سهم استان کرمانشاه است.

وی افزود: توزیع واکسن آنفلوآنزا در شهریورماه انجام می‌شود و با توجه به تعداد محدود آن، اولویت توزیع با گروه‌های در معرض خطر خواهد بود.

مرادی، کودکان زیر پنج سال، افراد بالای ۶۰ سال، بیماران قلبی و عروقی، بیماران کلیوی، بیماران دیابتی و زنان باردار را از جمله گروه های در معرض خطر عنوان کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: قرار است گروه عفونی دانشگاه هم اندیشی کرده و لیستی از گروه‌های در معرض خطر و در اولویتِ تزریق واکسن آنفلوآنزا تهیه کنند.

مرادی اواخر شهریورماه را بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا عنوان کرد.

وی با بیان اینکه واکسن آنفلوآنزا هیچ اثری در پیشگیری از کرونا ندارد، یادآور شد: این واکسن فقط در بحث پیشگیری از آنفلوآنزا اثر دارد و ربطی به کرونا ندارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11081
  • 136 بازدید

برچسب ها