• امروز : دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - شوال - 1443
  • برابر با : Monday - 16 May - 2022

ارتباط بین دانشگاه و صنعت هنوز به نتیجه نرسیده است

  • کد خبر : 2415
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۱
ارتباط بین دانشگاه و صنعت هنوز به نتیجه نرسیده است

به گزارش ” پاتاق نیوز “ ابراهیم اعلمی‌آل‌آقا در جلسه شورای اداری که امروز در استانداری برگزار شد اظهار داشت: ارتباط بین دانشگاه و صنعت هنوز به نتیجه جدی نرسیده است این موضوع نیازمند عزم جدی از طرف تصمیم‌سازان از جمله دولت و دانشگاه‌ها است. وی عنوان کرد: یکی از اساسی‌ترین مشکلات کشور داشتن اقتصاد رانتی […]

به گزارش ” پاتاق نیوز “ ابراهیم اعلمی‌آل‌آقا در جلسه شورای اداری که امروز در استانداری برگزار شد اظهار داشت: ارتباط بین دانشگاه و صنعت هنوز به نتیجه جدی نرسیده است این موضوع نیازمند عزم جدی از طرف تصمیم‌سازان از جمله دولت و دانشگاه‌ها است.

وی عنوان کرد: یکی از اساسی‌ترین مشکلات کشور داشتن اقتصاد رانتی و نفتی است به طوری که اکنون با تلنگری آنچنان متزلزل می‌شود که شرایط کشور و رفاه مردم تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

اعلمی‌آل‌آقا با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری در واقع یک اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر درآمدزایی است، افزود: این موضوع نیازمند این است که یک معماری سازمانی در درون تشکیلات دولت نیز اتفاق بیفتد.

رئیس دانشگاه رازی استان کرمانشاه گفت: حرکت از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد دانش‌بنیان تنها با بحث کردن امکان‌پذیر نیست و باید ساز و کار مناسب برای آن فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه در یک اقتصاد دانش‌بنیان نگاه به دانشگاه باید به صورت کانون توسعه باشد اظهار کرد: برای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم در درون دانشگاه باید تغییراتی رخ دهد و اساتید باید نگاه دیگری به خدمت به مردم داشته باشند و در بیرون نیز باید افراد تصمیم‌ساز کمک کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=2415
  • 262 بازدید

برچسب ها