• امروز : دوشنبه - ۲۴ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 18 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 15 August - 2022

ارتقای ۹ پله‌ای جایگاه کرمانشاه از نظر شاخص فضای کسب و کار

  • کد خبر : 6491
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
ارتقای ۹ پله‌ای جایگاه کرمانشاه از نظر شاخص فضای کسب و کار

به گزارش پاتاق نیوز،  کیوان کاشفی اظهار کرد: بر اساس آخرین پایش ملی محیط کسب و کار مربوط به زمستان سال ۹۷ که توسط مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران منتشر شده، شاخص فضای کسب و کار استان کرمانشاه ۹ پله ارتقا پیدا کرده است.   وی افزود: بر اساس این گزارش کرمانشاه با شاخص […]

به گزارش پاتاق نیوز،  کیوان کاشفی اظهار کرد: بر اساس آخرین پایش ملی محیط کسب و کار مربوط به زمستان سال ۹۷ که توسط مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران منتشر شده، شاخص فضای کسب و کار استان کرمانشاه ۹ پله ارتقا پیدا کرده است.

 

وی افزود: بر اساس این گزارش کرمانشاه با شاخص ۶.۳۵ در رتبه ۲۲ بین استان‌های کشور از نظر شاخص فضای کسب و کار قرار گرفت.

 

عضو هیات رئیسه اتاق ایران اضافه کرد: در فصل قبل از آن، کرمانشاه رتبه ۳۱ فضای کسب و کار کشور را داشت و اکنون شاهد ارتقا ۹ پله‌ای جایگاه استان هستیم.

 

کاشفی یادآور شد: بر اساس نظرسنجی‌ به عمل آمده اصلی ترین مشکلات فضای کسب و کار که بخش خصوصی استان اعلام کرده‌اند به ترتیب غیرقابل پیش بینی بودن و تغییرات قیمت مواد اولیه و محصولات – بی ثباتی سیاست ها، قوانین، مقررات و رویه‌های اجرایی ناظر بر فضای کسب و کار و دشواری تامین مالی از بانکها بوده است.

 

وی عوامل موثر بر بهبود شاخص‌های فضای کسب و کار را ایجاد حساسیت بین دستگاه ها و پیگیری‌های مستمر استاندار و مجموعه مدیریتی استان دانست و اظهار امیدواری کرد، با بکارگیری پیشنهادات بخش خصوصی در قالب سند رونق تولید، در سال ۹۸ نیز همچنان شاهد بهبود فضای کسب و کار استان باشیم.

 

رئیس اتاق کرمانشاه شاخص فضای کسب و کار را یکی از اصلی ترین شاخص‌ها برای جلب و جذب سرمایه‌گذاری دانست و پیشنهاد کرد همه دستگاه‌های خدمات رسان در امور اقتصادی به این مهم توجه کافی داشته باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6491
  • 253 بازدید

برچسب ها