• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

ارسال بیش از ۱۸۵ اثر به کنگره ملی شعر عاشورایی

  • کد خبر : 5298
  • ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳
ارسال بیش از ۱۸۵ اثر به کنگره ملی شعر عاشورایی

سیاوش نظری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگاور در گفتگو با خبرنگارپاتاق نیوز، با اشاره به فراخوان دومین کنگره ملی شعر عاشورایی به میزبانی استان کرمانشاه، گفت: مهلت ارسال آثار به این کنگره پایان آبان ماه سال جاری بود. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگاور، با بیان اینکه کنگره های متعددی در […]

سیاوش نظری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگاور در گفتگو با خبرنگارپاتاق نیوز، با اشاره به فراخوان دومین کنگره ملی شعر عاشورایی به میزبانی استان کرمانشاه، گفت: مهلت ارسال آثار به این کنگره پایان آبان ماه سال جاری بود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگاور، با بیان اینکه کنگره های متعددی در زمینه شعر عاشورایی در کشور برگزار می شود، افزود: این کنگره دومین کنگره ملی شعر عاشورایی در کرمانشاه است که با نام «نی واژه ها» نامگذاری شده است.
وی به ظرفیت بسیار بالای کرمانشاه در حوزه شعر اشاره و اظهار کرد: کرمانشاه را به لحاظ توانایی شاعران آن «شیراز دوم» می نامند و این پتانسیل بالا یکی از دلایل برگزاری این کنگره در کرمانشاه است.
نظری، ابراز کرد: بیش از ١٨۵ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره رسیده است. که با نظر هیئت داوران آثار برتر در هر بخش معرفی شده است.
وی اعلام کرد: تلاش داریم دبیرخانه دائمی کنگره را در شهرستان کنگاور راه اندازی کنیم تا در سال های آتی برگزاری این کنگره در استان استمرار یابد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگاور،با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می شود، عنوان کرد: محورهای بخش اصلی شامل اشعاری است که به زبان کردی و فارسی پیرامون موضوعاتی همچون صفات و فضائل امام حسین(ع)، در باب قیام کربلا، طفلان حضرت زینب(س)، طفلان حضرت مسلم(ع)، یاران امام حسین(ع) و شهدای دشت کربلا و سایر مفاهیم مرتبط با نهضت حسینی سروده شده اند.
وی خاطرنشان کرد: در بخش ویژه نیز آثار با موضوع «ایثار و شهادت با تأکید بر شهدای مدافع حرم» به زبان های فارسی و کردی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5298
  • 354 بازدید

برچسب ها