• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 12 - محرم - 1444
  • برابر با : Tuesday - 9 August - 2022

از خود درمانی در زمینه بیماری کرونا بپرهیزید

  • کد خبر : 9948
  • ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
از خود درمانی در زمینه بیماری کرونا بپرهیزید

به گزارش پاتاق نیوز، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص برخی خود درمانی‌ها در زمینه بیماری کرونا هشدار داد. دکتر قباد محمدی اظهار داشت: افراد درصورت مشاهده علائم کرونا از هرگونه خوددرمانی به طور جد خودداری کنند و در صورتی که علائم آن‌ها ضعیف است فقط در خانه خود را قرنطینه کرده […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص برخی خود درمانی‌ها در زمینه بیماری کرونا هشدار داد.

دکتر قباد محمدی اظهار داشت: افراد درصورت مشاهده علائم کرونا از هرگونه خوددرمانی به طور جد خودداری کنند و در صورتی که علائم آن‌ها ضعیف است فقط در خانه خود را قرنطینه کرده و استراحت کنند.
وی افزود: تزریق دارو‌هایی مانند دگزامتازون موجب می‌شود، سیستم ایمنی بدن در برابر این بیماری ضعیف شود و همین امر می‌تواند سلامت فرد را به خطر بیندازد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین در خصوص توزیع ماسک گفت: فعلا با توجه به افزایش نیاز به ماسک و کمبود آن در بازار توزیع ماسک همچنان در سطح مراکز بهداشتی و درمانی انجام می‌شود.
دکتر قباد محمدی خاطرنشان کرد: توزیع ماسک در این مراکز هم عمدتا برای کادر درمانی خواهد بود و تنها به بیمارانی که بنابر تشخیص پزشک نیاز آن‌ها به ماسک محرز شود، ماسک داده می‌شود.
وی با اشاره به پیگیری‌های بسیار برای تولید ماسک در استان گفت: یک واحد تولیدی قرار است طی چند روز آینده تولید ماسک را در استان آغاز کند و آنطور که مسئولان این واحد تولیدی وعده داده اند قرار است روزانه ۵۰۰ هزار ماسک در این کارخانه تولید شود.
دکتر محمدی با بیان اینکه سایر اقلام حفاظتی مقابله با کرونا از جمله مواد ضدعفونی کننده در حال توزیع در سطح داروخانه‌ها است، گفت: در این زمینه کمبودی نداریم و شرکت‌های پخش در حال توزیع این اقلام هستند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9948
  • 192 بازدید

برچسب ها