• امروز : چهارشنبه - ۲۶ خرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 7 - ذو القعدة - 1442
  • برابر با : Wednesday - 16 June - 2021

از دستگاه‌ خانگی تصفیه آب استفاده نکنید

  • کد خبر : 8318
  • ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
از دستگاه‌ خانگی تصفیه آب استفاده نکنید

به گزارش پاتاق نیوز، معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با تأکید بر کیفیت بالای آب شرب استان گفت: کیفیت آب شهرهای استان کرمانشاه بالاست و باتوجه به حذف املاح مفید در آب، توسط دستگاه‌های تصفیه آب خانگی از شهروندان می خواهیم در استفاده از این دستگاه‌ها تجدیدنظر کنند. رضا داوودی افزود: با […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با تأکید بر کیفیت بالای آب شرب استان گفت: کیفیت آب شهرهای استان کرمانشاه بالاست و باتوجه به حذف املاح مفید در آب، توسط دستگاه‌های تصفیه آب خانگی از شهروندان می خواهیم در استفاده از این دستگاه‌ها تجدیدنظر کنند.

رضا داوودی افزود: با توجه به اینکه مراحل تصفیه آب و کنترل‌های لازم به دقت و با کیفیت بالا انجام می‌گیرد، استفاده از این دستگاه‌ها را توصیه نمی‌کنیم، چراکه دستگاه‌های تصفیه به مرور زمان هم تبدیل به منبع آلودگی می‌شوند و هم املاح مفید و ضروری برای بدن را از آب حذف می‌کنند که خود این مسئله تبعات و عوارضی برای سلامتی انسان به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به وضعیت کیفیت آب در شهر کرمانشاه، وجود تصفیه‌خانه آب شرب در شهر(شهیدنظری) و همچنین داشتن یکی از مجهزترین آزمایشگاه های کشور و بالاترین ایزوی کنترل کیفیت آب و معتمد بودن این آزمایشاه در سطح کشور و نیز پایش شبانه روزی آب مصرفی تأکید کرد: از بابت کیفیت آب هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

معاون بهره‌برداری آبفای استان کرمانشاه با تأکید بر لزوم مصرف صحیح آب توسط مشترکان تصریح کرد: آمارهای سالیانه نشان دهنده کاهش سرانه منابع آب شرب در دسترس به ازای هر نفر در کشور ما است  و نشان می‌دهد میزان آب‌های در دسترس برای شرب کشور بسیار کم شده و نیازمند توجه تمامی مصرف کنندگان است.

داوودی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه در بخش فرهنگ‌سازی تلاش کرده تا با انجام اقدامات مختلف، شهروندان را نسبت به مدیریت مصرف آب بیش از پیش آگاه نماید.

وی بازدید سالیانه نمایندگان رسانه‌ها و تشکل‌های مردم نهاد، دانش آموزان و دانشجویان دختر و پسر از تصفیه‌خانه‌های آب، توزیع کتابچه ها و بروشورهای روش‌های مصرف بهینه و کاهش هدررفت آب، برگزاری مسابقات و جشنواره های نقاشی، زنگ آب، نخستین واژه، همیاران و حامیان آب، سفیران آب و… در مدارس و اقدام برای آموزش عمومی شهروندان به ویژه بانوان را از جمله این تدابیر عنوان کرد.

معاون بهره‌برداری آبفای استان کرمانشاه در پایان یادآور شد: در راستای کاهش هدررفت آب و مدیریت مصرف سال گذشته بیش از 60 میلیارد ریال جهت خرید تجهیزات کاهنده مصرف شامل اصلاح شبکه، پرلاتور، شیرآلات اهرمی، زماندار و الکترونیکی و سردوش‌های کم مصرف و نصب در اماکن عمومی همچون مساجد و مدارس و همچنین امور مربوط به آموزش و فرهنگ سازی هزینه شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8318
  • 182 بازدید

برچسب ها