• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

استاندار: اوقاف با نوآوری برای بیکاران کرمانشاه شغل ایجاد کند

  • کد خبر : 13020
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
استاندار: اوقاف با نوآوری برای بیکاران کرمانشاه شغل ایجاد کند

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مشکلات کنونی در قالب وقف‌های گذشته قابل رفع نیست و اوقاف نیازمند نوآوری است، گفت: از اداره کل اوقاف استان انتظار داریم که سهم قابل توجهی از بیکاران استان را صاحب شغل کند.  «هوشنگ بازوند» روز یکشنبه به مناسبت دهه وقف در جلسه شورای اداری اوقاف استان، […]

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مشکلات کنونی در قالب وقف‌های گذشته قابل رفع نیست و اوقاف نیازمند نوآوری است، گفت: از اداره کل اوقاف استان انتظار داریم که سهم قابل توجهی از بیکاران استان را صاحب شغل کند.

 «هوشنگ بازوند» روز یکشنبه به مناسبت دهه وقف در جلسه شورای اداری اوقاف استان، افزود: در دیداری که با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور داشتم آقای «خاموشی» برای کمک به چالش‌های نظام به ویژه در حوزه سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی اعلام آمادگی کرد.

او کمک اوقاف در رفع بسیاری از مشکلات استان کرمانشاه به ویژه بیکاری را موثر دانست و گفت: از اداره کل اوقاف استان کرمانشاه انتظار داریم که سهم قابل توجهی از بیکاران استان را صاحب شغل کند.

بازوند با بیان اینکه در دوران مدیریت جدید اوقاف استان، شاهد شکوفایی و کارآمدی خوبی بوده‌ایم اظهار کرد: اوقاف برای کمک به حل مشکلات و آسیب‌های کنونی نیازمند نوآوری است زیرا مشکلات متعدد کنونی در قالب وقف‌های گذشته قابل رفع نیست.

بازوند با بیان اینکه باید موقوفات جدید به سمت حل مشکلات استان از جمله در حوزه آسیب‌های اجتماعی هدایت شود، گفت: اگر اوقاف در این زمینه وارد میدان شود بسیاری از گرفتاری‌ها حل می‌شود.

خدمات اوقاف در دوران کرونا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه هم در این نشست با بیان اینکه این استان ۶ اداره اوقاف در ۶ شهرستان و ۲ ناحیه در مرکز استان دارد، گفت: شهر کرمانشاه از جمله شهرهای وقفی کشور است و موقوفه های بزرگ و متعددی دارد از جمله موقوفه شاخص مرحوم آیت‌الله کرکوکی در محله شاطرآباد و جعفرآباد با حدود ۲۳ هزار رقبه، دارد.

حجت الاسلام «محمّد صالحی» به تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ایران و شیوع ویروس کرونا هم اشاره کرد و افزود: این وضعیت امسال منجر به مشکلات اقتصادی متعددی برای شهروندان شده و اداره کل اوقاف نیز تمام تلاش خود را برای کمک به افراد نیازمند به کار گرفته است.

او عنوان کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون این اداره کل ۱۴ هزار بسته معیشتی به ارزش چهار میلیارد تومان و پنج هزار بسته بهداشتی به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان بین محرومان استان توزیع کرده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه همچنین اهدای سه هزار و ۵۰۰ بسته لوازم التحریر به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان، احداث کارگاه تولید ماسک، کمک به سازمان زندان‌ها و کمیته امداد، راه‌اندازی کاروان‌های شادی در ایام رجب و شعبان در محلات کرمانشاه و توزیع پنج هزار جلد قرآن کریم را از دیگر اقدامات این اداره کل در هشت ماه اخیر عنوان کرد.

صالحی به راه‌اندازی ۱۰ نیروگاه خورشیدی و تبدیل ۱۰ هکتار زمین دیم به باغات مثمر به کمک شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: در صورت موفقیت این اقدامات، برای توسعه آن تلاش خواهیم کرد.

او از استاندار کرمانشاه تقاضا کرد که برای تبدیل کاربری اراضی موقوفه سطح شهر کرمانشاه مساعدت کند تا با تبدیل این اراضی به مراکز تجاری و خدماتی درآمد بیشتری برای اوقاف ایجاد و امکان خدمات رسانی بیشتر آن فراهم شود.

استاندار کرمانشاه در پاسخ به این درخواست گفت: طرح جامع شهر کرمانشاه تا سه ماه دیگر در دستور کار مشاور قرار می‌گیرد و اداره کل اوقاف می‌تواند درخواست خود را به استانداری ارسال کند تا ما از مشاور بخواهیم دیدگاه‌های اوقاف در این طرح لحاظ شود؛ درباره سایر شهرهای استان نیز این موضوع را از طریق کمیسیون ماده ۵ پیگیری می‌کنیم.

در پایان این مراسم مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه یک جلد قران کریم و یک لوح تقدیر به استاندار کرمانشاه هدیه کرد و هوشنگ بازوند نیز با اهدای لوح تقدیر از عملکرد مدیرکل اوقاف استان تجلیل کرد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13020
  • 118 بازدید

برچسب ها