• امروز : دوشنبه - ۴ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Monday - 24 January - 2022
در نهمین آئین پویش «ره سلامت»؛

استاندار کرمانشاه خواستار ساخت بیمارستان در «دالاهو» شد

  • کد خبر : 13878
  • ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
استاندار کرمانشاه خواستار ساخت بیمارستان در «دالاهو» شد
استاندار کرمانشاه گفت: شهرستان دالاهو فاقد بیمارستان است مردم از ما انتظار دارند اعتباری برای آن در نظر گرفته که عنایت وزیر بهداشت را می‌طلبد.

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند امروز در نهمین آئین پویش «ره سلامت» که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به مناسبت سومین سالگرد زلزله در استانداری کرمانشاه برگزار شد، درخواست خود را از وزیر بهداشت در خصوص تامین اعتبار برای بیمارستان‌های شهرستان‌های ثلاث باباجانی، روانسر و دالاهو بیان کرد.

وی اظهار داشت: شهرستان دالاهو فاقد بیمارستان است مردم از ما انتظار دارند اعتباری برای آن در نظر گرفته که عنایت وزیر بهداشت را می‌طلبد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: بیمارستان ثلاث باباجانی هم قبل از زلزله تکمیل نشده بود و در جریان زلزله هم آسیب دید که نیازمند مساعدت ویژه وزیر بهداشت در این زمینه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستانی در روانسر یک بیمارستان در دست ساخت است که ممکن است ساخت آن پنج سال به طول انجامد و با توجه به نیاز مردم منطقه تقاضا داریم یک بیمارستان موقت برای مدت پنج تا ۶ سال در منطقه ساخته شود.

بازوند اضافه کرد: هفت بیمارستان در زلزله تخریب شد که کار ساخت پنج بیمارستان به اتمام رسیده از جمله بیمارستان اسلام‌آباد غرب و ۲ بیمارستان هم در دست اقدام است.

وی با اشاره به وجود اختلاف نظر جزیی بین دانشگاه علوم پزشکی و مجری ساخت بیمارستان اسلام‌آبادغرب، گفت: این مشکل قابل حل است و کمتر از ۲۰ روز دیگر شاهد بهره‌برداری از این بیمارستان خواهیم بود.

بازوند با اشاره به تخریب ۲۲۷ واحد خانه بهداشت در زلزله کرمانشاه، گفت: ۲۲۵ واحد از این تعداد به بهره‌برداری رسیده است و از ۹ مرکز جامع سلامت تخریب شده در جریان زلزله نیز تاکنون هفت واحد ساخته و همچنین از چهار واحد مرکز فوریت‌ها تخریب شده تاکنون سه واحد بازسازی شده است.

بازوند در پایان با بیان اینکه این روزها کرمانشاه با کرونا حال و روز خوبی ندارد گفت: تاکنون ۱۳ دستگاه اکسیژن‌ساز تحویل استان شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13878
  • 573 بازدید