• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

استان کرمانشاه به قطب گردشگری آبی تبدیل می‌شود

  • کد خبر : 10163
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
استان کرمانشاه به قطب گردشگری آبی تبدیل می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از اجرای طرح گردشگری آبی در حوزه‌ی سد‌های استان خبر داد. امید قادری گفت: یکی از مواردی که در زمینه گردشگری کمبود آن در استان کرمانشاه احساس می‌شود موضوع تفریحات آبی است.وی با بیان اینکه در زمینه گردشگری آبی تفاهمنامه‌ای بین وزارت نیرو و وزارت گردشگری در سطح […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از اجرای طرح گردشگری آبی در حوزه‌ی سد‌های استان خبر داد.
امید قادری گفت: یکی از مواردی که در زمینه گردشگری کمبود آن در استان کرمانشاه احساس می‌شود موضوع تفریحات آبی است.
وی با بیان اینکه در زمینه گردشگری آبی تفاهمنامه‌ای بین وزارت نیرو و وزارت گردشگری در سطح کلان منعقد شده، افزود: در همین ارتباط کارگروهی با همکاران امور آب استان تشکیل دادیم که منجر به فراخوان سرمایه گذاران برای انجام طرح‌های گردشگری آبی شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خاطرنشان کرد: بر این اساس قرار است ۹ سرمایه گذار که اهلیت آن‌ها تأیید شده در سد‌های استان از جمله سد داریان، سد سلیمان شاه، سد شیان، سد زمکان، سد جامیشان و سد تنگ حمام اقدام به ایجاد مراکز تفریحی آبی کنند.
قادری اظهار داشت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده در مجموع ۷۰ میلیارد تومان برای ایجاد مراکز گردشگری آبی در حاشیه سد‌های استان سرمایه گذاری می‌شود.
وی گفت: طرحی که در زمینه گردشگری آبی قرار است در استان کرمانشاه اجرا شود در غرب کشور کم نظیر است که می‌تواند کرمانشاه را به یکی از مقاصد گردشگری آبی تبدیل کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10163
  • 303 بازدید

برچسب ها