• امروز : یکشنبه - ۵ بهمن - ۱۳۹۹
  • برابر با : 11 - جماد ثاني - 1442
  • برابر با : Sunday - 24 January - 2021
نماینده مردم کرمانشاه:

استفساریه برخورداری بازنشستگان از مزایای «مناطق جنگی» به تصویب رسید

  • کد خبر : 14578
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
استفساریه برخورداری بازنشستگان از مزایای «مناطق جنگی» به تصویب رسید
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، از تصویب استفساریه برخورداری بازنسشتگان از مزایای حق مناطق جنگی در صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از دفتر روابط عمومی محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، استفساریه برخورداری بازنشستگان از مزایای «مناطق جنگی» روز گذشته در صحن علنی مجلس مطرح و با رای بالایی به تصویب رسید.

محمد رشیدی اظهار داشت: تصویب این استفساریه نیازمند رای دو‌سوم نمایندگان مجلس بود که خوشبختانه با پیگیری و تلاش نمایندگان کرمانشاه و همکاری سایر نمایندگان این استفساریه به تصویب رسید.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در جلسه هفته گذشته کمیسیون اجتماعی مجلس، نمایندگان کرمانشاه دفاع سرسختی از این استفساریه داشتند که خوشبختانه این تلاش‌ها نتیجه داد و این طرح تصویب شد.

وی خاطرنشان کرد: این استفساریه پیش از این بار دیگر در مجلس به تصویب رسیده بود، اما از سوی شورای نگهبان به دلیل عدم رعایت اصل ۷۵ قانون اساسی و بار مالی که تصویب آن به دنبال داشت رد شده بود و امیدواریم این بار، این طرح در شورای نگهبان به تصویب برسد.

وی افزود: با تصویب این طرح از سوی شورای نگهبان، بازنشستگان مناطق جنگی هم از همان مزایای شاغلین این مناطق برخوردار می شوند.

رشیدی خاطرنشان کرد: سختی‌ها و آسیب‌های جنگ برای همین بازنشستگان بوده است و اگر این استفساریه تصویب نشود به دور از عدالت است.

وی یادآور شد: در صورت تصویب از سوی شورای نگهبان، بازنشستگان برخی شهرستان‌های استان که جزء مناطق جنگی دسته‌بندی شده‌اند از جمله کرمانشاه، اسلام آبادغرب، سرپل‌ذهاب، گیلانغرب، قصرشیرین و .. از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14578
  • 1014 بازدید