• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021

استقبال دانش‌آموزان کرمانشاهی از «طرح عید و داستان»

  • کد خبر : 6478
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
استقبال دانش‌آموزان کرمانشاهی از «طرح عید و داستان»

به گزارش پاتاق نیوز، ناهید فضلی معاون آموزش ابتدایی استان اعلام کرد: دانش‌آموزان کرمانشاهی نوروز امسال را همانند دیگر کودکان سرزمین ایران اسلامی برای تقویت مهارت‌های خوب دیدن، خوب شنیدن، خوب سخن گفتن و خوب گوش دادن و لذت بردن از زیبایی‌ها و آموزه‌های طبیعت همراه با شکوفه‌ها لبخند بهاری زدند. وی در ادامه گفت: در […]

به گزارش پاتاق نیوز، ناهید فضلی معاون آموزش ابتدایی استان اعلام کرد: دانش‌آموزان کرمانشاهی نوروز امسال را همانند دیگر کودکان سرزمین ایران اسلامی برای تقویت مهارت‌های خوب دیدن، خوب شنیدن، خوب سخن گفتن و خوب گوش دادن و لذت بردن از زیبایی‌ها و آموزه‌های طبیعت همراه با شکوفه‌ها لبخند بهاری زدند.

وی در ادامه گفت: در راستای تحقق اهداف تعلیم و تربیت و رشد همه ساحتی کودکان و تقویت سواد خواندن آنها، دانش‌آموزان با فعالیت‌های «داستان‌گویی»، «داستان‌خوانی» و «داستان‌نویسی» ایام تعطیلات نوروز را در کنار خانواده گذراندند و حاصل فعالیت‌های خود را در کلاس و مدرسه ارائه دادند و مدارس آثار دانش‌آموزان را به نمایش گذاشتند.

فضلی افزود: در جهت تقویت مهارت خواندن و درک مطلب نیز اقداماتی از قبیل برگزاری جشنواره قصه‌گویی برای دومین سال پیاپی در استان با هدف آشنایی با قصص قرآن و تاثیر معنوی آن در زندگی انسانها، ارتقای سواد خواندن و درک مطلب فراگیران، توجه به فرهنگ، قصه‌های بومی و تقویت هویت ایران اسلامی، تقویت قصه‌گویی در دانش‌آموزان و معلمان، توجه به اهمیت قصه‌گویی به عنوان شیوه‌ای برای آموزش موثر مفاهیم زندگی و اخلاقی، توجه به ساحت‌های شش‌گانه در یادگیری، تعمیق یادگیری و تنوع در شیوه‌ی تدریس معلمان، جذاب و شاداب نمودن فرآیند یادگیری، تقویت اعتماد به نفس فراگیران و …. برگزار گردیده است.

وی همچنین گفت: لازم به ذکر است بیش از ۱۷۰۰۰ اثر دانش‌آموزان شهری، روستایی و عشایری در راستای فعالیت‌های نوروزی طرح عید و داستان با حضور فعال اولیا و دانش‌آموزان در مرحله کلاسی، مدرسه‌ای و منطقه‌ای به نمایش گذاشته شد و از میان آثار دانش‌آموزان  ۱۸ اثر منتخب استانی به استان گیلان ارسال خواهد شد تا همزمان با جشنواره جابر در نمایشگاه کشوری به نمایش گذاشته شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6478
  • 454 بازدید

برچسب ها