• امروز : پنج شنبه - ۱۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 8 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 7 July - 2022

استقرار ۴۱ دستگاه آمبولانس در مسیر‌های پرتردد استان کرمانشاه

  • کد خبر : 5467
  • ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴
استقرار ۴۱ دستگاه آمبولانس در مسیر‌های پرتردد استان کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر مدرسی اظهار داشت: اورژانس هوایی، پرسنل اورژانس ۱۱۵ استان، بیمارستان‌های استان و کلینیک‌های ویژه در ایام طرح سلامت نوروزی آماده باش هستند. وی طرح کشیک نوروزی حوزه بهداشتی دانشگاه را شامل بازرسی از تمام مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مدارس محل اسکان گردشگران، هتل ها، مراکز رستوران‌ها و سوغات سرا‌های […]

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر مدرسی اظهار داشت: اورژانس هوایی، پرسنل اورژانس ۱۱۵ استان، بیمارستان‌های استان و کلینیک‌های ویژه در ایام طرح سلامت نوروزی آماده باش هستند.
وی طرح کشیک نوروزی حوزه بهداشتی دانشگاه را شامل بازرسی از تمام مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مدارس محل اسکان گردشگران، هتل ها، مراکز رستوران‌ها و سوغات سرا‌های بین راهی دانست و گفت: فعالیت بازرسان بهداشتی از ساعت ۸ صبح لغایت ۲۰ درایام طرح و تا ساعت ۲۴ در اماکنی که دارای حجم بالای گردشگران باشد، ادامه دارد.
دبیر ستاد طرح سلامت نوروزی استان از فعالیت ۳۱ داروخانه شبانه روزی شامل ۱۹ داروخانه در شهرستان کرمانشاه و ۱۲ داروخانه در سایر شهرستان‌ها در ایام تعطیلات نوروز خبر داد و افزود: در شهرستان‌های فاقد داروخانه شبانه روزی نظیر دالاهو و ثلاث باباجانی نیز از ظرفیت بخش خصوصی و مرکز بهداشت و درمان بستر استفاده می‌شود.
دکتر مدرسی با بیان اینکه تیم مدیریتی مراکز درمانی در تمام طول طرح با برنامه ریزی قبلی در مراکز حضور دارند، گفت: به منظور جلوگیری از کاهش توان تخصصی مراکز درمانی برنامه ریزی دقیق برای نیرو‌های تخصصی و کادر درمانی صورت گرفته است.
وی درخصوص مراکز درمانی شهرستان‌هایی که در یک تخصص خاص فقط یک متخصص دارند نیز افزود: این شهرستان‌ها موظف هستند در آن تخصص برنامه کشیک خود را با هماهنگی شهرستان همجوار پوشش دهند ضمن اینکه متخصص جراحی و زنان نیز برنامه خود را با متخصص بیهوشی هماهنگ نماید.
دبیر ستاد طرح سلامت نوروزی استان عنوان کرد: کلیه مراکز خصوصی و دولتی موظف هستند بخش‌های ویژه و همچنین بخش‌های تصویربرداری CT) اسکن، MRI، سونوگرافی) را با تمام ظرفیت فعال نگه دارند و از انجام تعمیرات این بخش‌ها در ایام مذکور خودداری شود.
دکتر مدرسی با بیان اینکه کلیه مراکز درمانی موظف هستند دارو‌ها و تجهیزات مورد نیاز به مقدار کافی ذخیره کنند گفت: بیمارستان‌ها موظفند ترخیص بیماران و متوفیان نیازمند ارجاع به پزشک قانونی را قبل از ساعت ۱۲ انجام دهند و فراورده‌های خونی به اندازه کافی دپو کنند.
دبیر ستاد طرح سلامت نوروزی استان عنوان کرد: سامانه‌های ۱۵۹۰ جهت طرح شکایات مردمی از حوزه درمان و اورژانس پیش بیمارستانی، ۱۴۹۰ شکایات کمبود دارویی و تخلفات حوزه غذار و دارو و سامانه ۱۹۰ نیز جهت اطلاع رسانی برنامه سلامت نوروزی بهداشت به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هم استانی‌های عزیز هستند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5467
  • 422 بازدید

برچسب ها