• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

اشتغالزایی شبکه توسعه اجتماعی رسالت در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب

  • کد خبر : 3537
  • ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
اشتغالزایی شبکه توسعه اجتماعی رسالت در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب

شهریار سعیدپور مدیر بانک قرض الحسنه رسالت استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز “ ، بااشاره به اقدامات بانک قرض الحسنه رسالت در این منطقه افزود: بانک در قالب شبکه توسعه اجتماعی رسالت پس از وقوع زلزله دلخراش سرپل‌ذهاب به این منطقه ورود کرد و اولویت خود را ایجاد کسب وکار در این […]

شهریار سعیدپور مدیر بانک قرض الحسنه رسالت استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز “ ، بااشاره به اقدامات بانک قرض الحسنه رسالت در این منطقه افزود: بانک در قالب شبکه توسعه اجتماعی رسالت پس از وقوع زلزله دلخراش سرپل‌ذهاب به این منطقه ورود کرد و اولویت خود را ایجاد کسب وکار در این شهرستان قرار داد.

وی اظهارداشت: در این مدت با همکاری اعضای شبکه توسعه اجتماعی رسالت به شناسایی استعدادهای مردم منطقه در خصوص پرورش دام و مهارت‌آموزی در تولید پوشاک مردم پرداخته شد.سعیدپور ادامه داد: تاکنون کارگاه‌های مهارت‌آموزی در چهار روستا با حضور ۶۵ نفر از بانوان شروع به فعالیت کرد و تسهیلاتی جهت ساخت جایگاه دام و پرورش دام سبک به افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند پرداخت می‌شود.
مدیر استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۳۶ نفر از زنان این روستاها با شعار (هر خانه یک کارخانه) در منزل با استفاده از چرخ های خیاطی‌که توسط شبکه توسعه اجتماعی رسالت با وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد تهیه شده آماده فعالیت و ارائه محصولات مختلف هستند.
سعیدپور ادامه داد:محصولات تولید شده توسط هسته‌های پوشاک در سامانه اینترنتی بازار اعضا درج شده و قابلیت فروش به تمام کشور را داراست.
مدیر بانک قرض‌الحسنه رسالت استان کرمانشاه گفت: فعالیت‌های اشتغال‌زایی در دو بخش دامداری و پوشاک همچنان زیر نظر شبکه توسعه اجتماعی رسالت پیگیری می‌شود و بازسازی جایگاه‌های دام دیگری هم به زودی به اتمام می‌رسد.
سعیدپور ادامه داد: در بخش خیاطی پرونده ۳۶ هسته پوشاک برای دریافت وام قرض‌الحسنه تکمیل و وام آنان آزاد شده و با استفاده از این تجهیزات خیاطی مورد نیاز به تشخیص کارشناسان شبکه خریداری خواهد شد.
وی گفت: زنجیره تولید در بخش پوشاک به صورت کامل از تهیه مواد اولیه تا فروش محصولات؛ توسط شبکه توسعه اجتماعی رسالت سازماندهی و مدیریت می‌شود و همه اجناسی که در این بخش تولید وبا سفارش انجام شده برای آنان برنامه‌ریزی می‌شود.
ادامه داد: معرفی افراد دارای ایده به بانک قرض‌الحسنه رسالت برای دریافت وام قرض‌الحسنه یکی دیگر از اقدامات انجام شده در حوزه اشتغالزایی است.
وی افزود: خوشبختانه تا امروز به هفت‌ نفر وام اشتغالزایی داده شده است و ایده‌ این افراد عملی شده است‌.
مدیر بانک قرض‌الحسنه رسالت استان کرمانشاه گفت: اشتغال بانوان و حضور آنان در تولید، کلید توسعه کشور است و مورد توجه پویش یاران عشق قرار دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3537
  • 426 بازدید

برچسب ها