• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

اصلاح‌طلبان به‌ جای خط‌ونشان کشیدن برای شهردار، پاسخگوی فضاحت رکورد ۴ ساله باشند

  • کد خبر : 3470
  • ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
اصلاح‌طلبان به‌ جای خط‌ونشان کشیدن برای شهردار، پاسخگوی فضاحت رکورد ۴ ساله باشند

واقعیت این است که کرمانشاه هیچگاه از شورای شهر خاطره شیرینی نداشته است و در مجموع شورای شهر علی رغم برخی خدمات با جنگ و جدل‌ها دائما کام کرمانشاهیان را تلخ کرده است. ۱۱ سال قبل نیز همین ماجراها پیش آمده بود و شورای شهر ماه‌ها در انتخاب یک شهردار عاجز بود و در عمل […]

واقعیت این است که کرمانشاه هیچگاه از شورای شهر خاطره شیرینی نداشته است و در مجموع شورای شهر علی رغم برخی خدمات با جنگ و جدل‌ها دائما کام کرمانشاهیان را تلخ کرده است.

۱۱ سال قبل نیز همین ماجراها پیش آمده بود و شورای شهر ماه‌ها در انتخاب یک شهردار عاجز بود و در عمل منجر به انحلال آن شد؛ اما امروز که در حال ورود به سومین دهه عمر شوراها در کشور هستیم قاعدتا باید به حداقلی از عقلانیت در عملکرد شورا رسیده باشیم و انحلال آن نباید به راحتی صورت گیرد هرچند نشانه‌های دال بر همان خامی و ناپختگی گذشته را فراوان می‌بینیم.

همه می‌دانیم که انتخاب طلوعی عملا آخرین امکان شورای شهر برای رسیدن به اجماع و گریز از انحلال بود؛ یقینا در شان کرمانشاه نیست که بار دیگر شورایش منحل شود و حداقل این انتخاب در حکم نجاتی برای شورای شهر کرمانشاه است.

وی سالها در دوران درخشان مدیریت شهری در تهران، در زمان دکتر قالیباف، مدیریت کلان در شهرداری تهران را تجربه کرده و شهرداری مناطق مختلف تهران را به عهده داشته است.

همه مردم ایران جز برخی سیاسیون که طبیعتا منافعشان ایجاب نمی‌کند عملکرد او را تایید می‌کنند و اذعان دارند که شهرداری تهران در دوران دکتر قالیباف شاهد یک جهش بی‌نظیر بوده و افتخارات بین‌المللی نشان دیگری بر درستی این احساس مردمی است.

طبیعتا با این تجربه کاری حتما آقای طلوعی می‌تواند نگاه جدیدی را بر شهرداری کرمانشاه حاکم کند و شاید از معدود اقدامات شورای شهر که بویی از تخصص گرایی دارد انتخاب وی بود.

اگر تجربه و عملکرد دکتر طلوعی را با شهرداران چند سال گذشته کرمانشاه و گزینه‌های احتمالی که پیش از این مطرح شده بود را مقایسه کنیم می‌بینیم که چه اختلاف فاحشی وجود دارد.

و اما نگاه اصلاح طلبان در شورای شهر را به وضوح می‌شود در عملکرد شورای شهر تهران دید؛ در دوره اول آنقدر سیاسی کاری کردند که کار به انحلال شورا کشید. در این دوره نیز شاهدیم که در کمتر از ۱۵ ماه سه شهردار را بر سر کار آوردند و نهایت نتیجه کار به این ختم شده است که شهردار جدید گفته مدیر از خارج از کشور وارد کنند تا مدیریت شهری را به آنها یاد بدهد!

حال آنکه دکتر قالیباف زمانی به عنوان یکی از شهرداران برتر جهان شناخته و بارها پروژه‌های شهرداری جزو ابرپروژه‌های جهان انتخاب شد.

در خصوص اصلاح طلبان کرمانشاه و علی‌الخصوص عده‌ای از افراد پُر جاروجنجال آنان وضع معلوم است؛ این افراد به جای خط و نشان کشیدن برای شهردار منتخب، باید پاسخگوی فضاحت رکورد ۴ ساله کرمانشاه به عنوان بیکارترین استان کشور باشند.

طبق امار در ۵ ساله دولت تدبیر و امید، کرمانشاه چهار بار بیکارترین استان کشور بوده و آن یکسال هم با اختلاف بسیار اندک و در حد دهم درصد استان دوم بوده است.

اصلاح طلبان چشمشان را بر این آمار فاجعه بسته‌اند، زیرا اصولا برای بسیاری از آنان خط و ربط های سیاسی مهم است و نه نتیجه و کارآمدی. لابد میخواهند همان بلایی که در این پنج سال بر سر کرمانشاه آمده است را بر سر شهرداری و مدیریت شهری بیاورند.

اصلاح طلبان ابدا در خصوص دستاورد دو شهردار قبلی که نگاه سیاسی آنها بر همگان آشکار بود و اینکه هیچ اتفاقی در کرمانشاه رخ نداده است بحثی نمی‌کنند، زیرا چیزی که برای طیف پُرهیاهوی آنان مهم است مسایل دیگر است که البته ظاهرا دستاورد “تقریبا هیچ! ” برای برخی اصلاح طلبان خیلی جذاب است.

کاش پس از سالها فریاد و ادعا، قدری هم مسئولیت‌پذیری و تعهد و پاسخگویی را تمرین کنند و توضیح بدهند که دولتی که آنان برایش سر و دستار انداختند چه بر سر استان آورده است؟

و آنان برای جلوگیری از سقوط آزاد وضع استان غیر از فرافکنی چه کرده اند و چه پاسخی به مردم استان دارند؟

و اما در مورد عملکرد دکتر طلوعی در آینده ان‌شاالله با روحیه جهادی وی در کنار سوابق و تجارب ارزنده‌ای که دارد می‌توان امیدوار بود که شاهد روزهای خوبی در مدیریت شهری کرمانشاه باشیم و البته چنانچه عملکرد مطلوبی نباشد همچنانکه دوره های گذشته تقریبا به صورت کامل مصداق این جمله است آنگاه باید نقد شود و نقاط ضعف به چشم مسولان آورده شود.

نیروهای انقلابی و دلسوز استان این انتخاب را امیدوارکننده می‌دانند و هم‌چنان که به هر شخصی انتقاد وارد است انتقاداتی به ایشان هم وارد است، اما حتما اصلاح‌طلبان نمی‌توانند بر آن جنبه‌ها انتقاد کنند. زندگی بزرگان این جریان بر همه آشکار است و اِشکال آنان به زندگی دیگران مصداق خویش رسوا کردن است.

امیدواریم استاندار محترم که نشان داده‌اند به‌دنبال عملکرد مثبت و سازنده هستند و سعی دارند در دام افراطیون اصلاح طلب نیفتند پیگیر باشند در اسرع وقت تایید حکم آقای طلوعی که اصولا شخص سیاسی‌ای نیست را بگیرند تا شهر کرمانشاه بیش از این معطل نماند و خدمات به مردم شریف استان تعطیل نشود.

سنگ اندازی در انتصاب دکتر طلوعی با توجه به عواقب پیش روی عدم حضور ایشان و وضعیت خاص شورای شهر، خیانت در حق مردم محروم کرمانشاه است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=3470
  • 345 بازدید

برچسب ها