• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
رییس اداره تعاون کارو رفاه اجتماعی گیلانغرب:

اصلاح قوانین و مقررات حوزه تولید منجر به تحقق شعار سال می‌شود

  • کد خبر : 16860
  • ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
اصلاح قوانین و مقررات حوزه تولید منجر به تحقق شعار سال می‌شود
گیلانغرب - رییس اداره تعاون کارو رفاه اجتماعی گیلانغرب گفت: اصلاح قوانین و مقررات دست و پاگیر در حوزه تولید و سرمایه‌گذاری به منظور تسهیل‌گری در ایجاد بنگاه‌های اقتصادی تولیدی منجر به تحقق شعار سال ۱۴۰۰ می‌شود.

به گزارش پاتاق نیوز، جلال الفتی با تبریک سال نو و با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها»، افزود: برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری اقتصادی صحیح و مبتنی بر شیوه‌های علمی با در نظر گرفتن پتانسیل‌های منطقه، تقویت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی از طریق اِعمال مشوق‌های لازم از دیگر راهکاری‌های تحقق شعار سال ۱۴۰۰ است.

وی اظهار داشت: از دیگر راهکارهای تحقق شعار امسال حمایت از کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها) متناسب با نیاز روز جامعه، توجه ویژه به روستاییان، کشاورزان و دامداران به عنوان تولیدکنندگان محصولات اساسی جامعه است.

رییس اداره کار و رفاه اجتماعی گیلانغرب گفت: صنعتی شدن و جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی به ویژه قیر طبیعی (زغال سنگ) و ایجاد صنایع پایین دستی، اِعمال مشوق های لازم برای تسهیل در امر سرمایه گذاری در مناطق محروم و کم برخوردار شامل پوشش های بیمه ای، مالیات، یارانه مواد اولیه و تسهیلات ارزان قیمت می تواند منجر به شعار امسال رهبری شود.

الفتی ادامه داد: عزم و اراده قوی برای خصوصی‌سازی به معنای واقعی کلمه مبتنی بر حفظ نیروی کار و بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی و به کارگیری تکنولوژی و نوآوری، حمایت لازم و کافی از شرکت‌های دانش بنیان و تقویت آن‌ها جهت تولید محصولات جدید، حمایت سیستم بانکی در راستای حمایت از تولید و فنآوری و پرهیز بانک ها از بنگاه‌داری نیز دیگر راهکار تحقق شعار سال رهبری است.

وی گفت: جلوگیری از واردات بی‌رویه و غیرضرور به منظور پیشگیری از تضعیف صنعت داخلی و کاهش اشتغال، راهبرد صادرات با به کارگیری تمام توان دیپلماسی و شناسایی و تسخیر بازارهای صادراتی و حداکثر استفاده از ظرفیت‌های مرزی منطقه، مقابله با قاچاق و ارز به ویژه قاچاق‌های سازمان یافته به منظور حمایت از توان داخلی، مبارزه جدی با فساد در همه زمینه‌ها و برخورد قاطع با متخلفان اقتصادی و برهم زنندگان نظام اقتصادی نیز برای تحقق شعار سال ضرورت دارد.

او ادامه داد: استفاده از نیروهای کارآمد و متخصص در دستگاه‌های اجرایی و تخصصی با پرهیز از مسایل و گرایش های سیاسی، تقویت سرمایه اجتماعی در بین آحاد جامعه از طریق صداقت در رفتار و گفتار و پرهیز از هرگونه مسایل حاشیه ای  نیز در این زمینه بسیار مهم و قابل توجه است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16860
  • 112 بازدید