• امروز : سه شنبه - ۴ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Tuesday - 26 October - 2021

اعلام وضعیت اضطراری کرونا در کرمانشاه

  • کد خبر : 17221
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲
اعلام وضعیت اضطراری کرونا در کرمانشاه
استاندار کرمانشاه با اعلام وضعیت اضطراری کرونا در استان گفت: برای برپایی بیمارستان‌های صحرایی آماده می‌شویم.

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند در جلسه روزانه ستاد مبارزه با کرونا استان کرمانشاه گفت: در شرایط سخت و بسیار دشواری قرار داریم و برای برپایی بیمارستان‌های صحرایی با توجه به وضعیت اضطراری آماده می‌شویم و همه ارگان‌ها موظف هستند نهایت همکاری جدی را با دانشگاه و تیم بهداشت و درمان استان داشته باشند. 

وی ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته بر اساس نقشه راه تدوین شده برای مبارزه با کرونا خاطرنشان ساخت: اگر امروز وضعیت کرمانشاه به لحاظ تجهیزات و امکانات درمانی و حتی روند افزایشی مبتلایان نسبت به استان‌های همجوار مناسب‌تر است به دلیل ایثار و ازخودگذشتگی کادر بهداشت و درمان و همکاری و تعامل مردم و مسئولین است و امروز هم که در شرایط بحرانی و ویژه هستیم انتظار داریم این مشارکت در رعایت توصیه‌های بهداشتی و حمایت از دانشگاه بیشتر شود.

استاندار کرمانشاه خطاب به فرمانداران گفت: هرچه سریعتر با هماهنگی دیگر دستگاه‌های اجرایی و تجمیع امکانات و تجهیزات نسبت به جانمایی بیمارستان‌های صحرایی اقدام و آماده برپایی بیمارستان باشید، زیرا وضعیت بسیار نگران کننده است. 

بازوند اظهار داشت: هلال احمر، شهرداری ها، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و همه دستگاه‌های اجرایی علاوه بر کمک ویژه به راه اندازی بیمارستان‌ها نسبت به فراهم کردن توسعه مراکز درمانی ۱۶ ساعته نیز اقدام کنند تا از افزایش تعداد بستری‌ها با ارائه خدمات در این بیمارستان‌ها جلوگیری شود.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: مصوبات ستاد کرونا باید به دقت اجرا شود و با همکاری دادستان با متخلفین کرونایی در هر مقام، مسئولیت و جایگاهی اعم از حقیقی و حقوقی برخورد می‌شود، زیرا سلامت مردم برای همه اولویت دارد. 

وی ضمن تأکید بر همکاری ویژه معاونین استاندار بر اساس شرح وظایف مشخص شده در ستاد گفت: در کمیته‌های مختلف مشکلات اقشار، اصناف و بازاریان توسط معاونین بررسی می‌شود، اما این نکته را مدنظر داشته باشیم که اقدامات انجام شده و محدودیت و ممنوعیت‌ها برای حفظ سلامت عموم مردم است. 

بازوند گفت: از هر بحرانی فقط و فقط با پشتوانه مردم می‌توانیم عبور کنیم و با هر امکانات و تجهیزاتی هم به مبارزه با کرونا برویم بیشتر از همه مسائل و برنامه ریزی‌ها نیازمند همکاری و مشارکت مردم عزیز هستیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17221
  • 79 بازدید