• امروز : دوشنبه - ۲۴ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 18 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 15 August - 2022

افتتاح «کافه کتاب» کرمانشاه

  • کد خبر : 7945
  • ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴
افتتاح «کافه کتاب» کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، نشست خبری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه با افتتاح کافه کتاب و خانه نجوم برگزار شد. کافه کتاب اولین طرحی بود که با حضور کودکان و نوجوانان عضو کانون در حضور خبرنگاران و عکاسان افتتاح شد. مکانی که توسط اعضای کانون در مرکز شماره ۲ آفرینش واقع در سه […]

به گزارش پاتاق نیوز، نشست خبری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه با افتتاح کافه کتاب و خانه نجوم برگزار شد.

کافه کتاب اولین طرحی بود که با حضور کودکان و نوجوانان عضو کانون در حضور خبرنگاران و عکاسان افتتاح شد. مکانی که توسط اعضای کانون در مرکز شماره ۲ آفرینش واقع در سه راه 22 بهمن شهر کرمانشاه به محلی برای کتاب خوانی تبدیل شده و علاقه مندان می توانند در این محل حضور یابند و کتاب بخوانند.

در ابتدای مراسم این کافه کلیپی از سرلشکر شهید«حسین ادبیان» که امروز پیکر مطهرش در کرمانشاه تشییع شد، پخش گردید و دلاوردی ها و رشادت های رزمندگان اسلام و شهدای انقلاب اسلامی گرامی داشته شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان کرمانشاه، ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی و انس کودکان و نوجوانان با کتاب را از اهداف ایجاد کافه کتاب در کانون پرورش فکری دانست و گفت: انس با کتاب باید از دوران کودکی در افراد ایجاد شود تا فرهنگ ماطلعه در جامعه نهادینه گردد.

اجرای سرود یار مهربان توسط اعضای کانون پرورش فکری

مهناز فتاحی افزود: کودکان و  نوجوانان عضو کانون به همراه والدین خود می توانند در کافه کتاب به کتابخوانی بپردازند و به صورت گروهی و جمعی کتابخوانی کنند. 

به گفته او این پاتوق فرهنگی محل برگزاری جلسات انجمن ادبی کانون است و در آن کودکان و نوجوانان می توانند به همراه مربی شعر و داستان بخوانند.

کتاب خوانی عروسک ها در کافه کتاب کرمانشاه

«خانه نجوم» نیز امروز با حضور خبرنگاران در مرکز شماره ۲ آفرینش کانون پرورش فکری استان افتتاح شد.

به گفته فتاحی، این خانه مجهز به دستگاه های مرتبط با حوزه نجوم مانند تلسکوپ شده و کودکان و نوجوانان می توانند با حضور در این خانه به رصد ستاره ها بپردازند.

وی اظهار داشت: خانه نجوم مربی مخصوصی دارد که به علاقه مندان علم نجوم را آموزش می دهد و با استفاده از دستگاه های موجود به رصد ستاره ها و اجرام آسمانی می پردازند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه در ادامه در نشست خبری با حضور خبرنگاران، ایجاد فضای شاد و نشاط برای کودکان و نوجوانان را از جمله اهداف اجرای برنامه های کانون دانست و گفت: آموزش های کانون به صورت غیرمستقیم است و ما در قالب اجرای برنامه های مختلف آموزش های لازم را به کودکان و نوجوانان می دهیم.

فتاحی با بیان اینکه قبلا سقف سنی برای عضویت در کانون ۱۸ سال بود، افزود: افراد زیادی تمایل داشتندکه بیش از این سن در کانون فعالیت داشته باشند که این سقف سنی را به ۲۵ سال افزایش دادیم و افراد ۱۸ تا ۲۵ سال را به عنوان عضو ارشد می پذیریم.

مهناز فتاحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه

او در ادامه به آغاز برگزاری بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «آینده ساختنی است» نیز اشاره کرد و گفت: این جشنواره در استان ها در ۲ بخش قصه گویی ۹۰ ثانیه ای و آثار صحنه ای آغاز شده که علاقه مندان می توانند آثار را به کانون پرورش فکری و یا از طریق سایت اینترنتی جشنواره ارسال کنند.

به گفته وی مهلت ارسال آثار در بخش صحنه ای تا ۱۰ شهریور و در بخش قصه ۹۰ ثانیه ای تا ۱۰ مهرماه است.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه همچنین به برگزاری جشنواره نیایش در استان نیز اشاره کرد و گفت: این جشنواره در هفته پایانی آبان ماه برگزار می شود که یکی از برنامه های شاخص آن شادپیمایی عروسک ها می باشد.

فتاحی از تلاش رسانه ها در انعکاس فعالیت های کانون در استان قدردانی کرد و افزود: برای تقویت و ترویج فرهنگ نیاز به کار رسانه ای بیشتری داریم.

منبع: ایرنا کرمانشاه

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=7945
  • 512 بازدید

برچسب ها