• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

افتتاح ۵ کتابخانه عمومی در کرمانشاه

  • کد خبر : 5937
  • ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
افتتاح ۵ کتابخانه عمومی در کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه اعلام کرد:تعداد کل کتابخانه‌های عمومی استان به احتساب کتابخانه‌های مشارکتی و سیار با در سال ۹۷ به ۱۰۵ باب و زیربنای کتابخانه‌های عمومی استان به ۴۲۹۳۰ مترمربع رسید. حسنی خوانسار افزود: تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی استان در سال ۹۷ به ۷۰۸۲۱ نفر رسید […]

به گزارش پاتاق نیوز، معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه اعلام کرد:تعداد کل کتابخانه‌های عمومی استان به احتساب کتابخانه‌های مشارکتی و سیار با در سال ۹۷ به ۱۰۵ باب و زیربنای کتابخانه‌های عمومی استان به ۴۲۹۳۰ مترمربع رسید.
حسنی خوانسار افزود: تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی استان در سال ۹۷ به ۷۰۸۲۱ نفر رسید که بر این اساس ۳.۶۳ درصد از جمعیت استان عضو کتابخانه‌های عمومی که نسبت به سال گذشته افزایش خوبی داشته است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در استان به ازای هر نفر ۲.۱۹ مترمربع فضای کتابخانه برای هر نفر داریم گفت: تعداد کل منابع موجود در کتابخانه‌های عمومی استان در سال ۹۷ به ۱۱۶۸۰۸۶۰ نسخه کتاب رسید.
حسنی خونسار خاطر نشان کرد: منابع بومی و ویژه اهل سنت برای کتابخانه‌های منطقه اورامانات استان کرمانشاه در سال ۹۷ ارسال شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن اشاره به نقش بسزای جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان این جلسات را مسیری در جهت مرتفع نمودن مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی دانست.
وی گفت: در این جلسات بود که ما توانستیم با پیگیری‌ها و حمایت‌های مسئولان استان پروژه مهم و ویژه کتابخانه مرکزی از حالت ایستا در آورده و روند ساخت آن در سال ۹۷ جانی دوباره گرفت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5937
  • 251 بازدید

برچسب ها