• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022
استاندار کرمانشاه:

افزایش تست‌های مثبت کرونا در کرمانشاه نگران کننده است

  • کد خبر : 15709
  • ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
افزایش تست‌های مثبت کرونا در کرمانشاه نگران کننده است
استاندار کرمانشاه با ابراز نگرانی از افزایش میزان تست‌های مثبت کرونا در استان، گفت: این افزایشی می‌تواند استاراتی برای آغاز موج چهام بیماری در استان باشد.

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: طی هفته‌های گذشته و چند روز اخیر شاهد کاهش بستری‌های بیماران کرونایی در سطح استان هستیم، همچنین میزان آمار فوتی‌های متوسط روزانه و هفتگی هم کم‌ شده است.

وی ادامه داد: الان علائم خوبی از شیوع بیماری کرونا در استان را نمی‌بینیم چرا که مثبت شدن تست‌های آزمایشگاهی افزایش پیدا کرده و این زنگ خطری برای استارت موج چهارم بیماری در استان است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در حال حاضر وضعیت استان به لحاظ شیوع ویروس کرونا خوب است ادامه این وضعیت به رعایت مردم بستگی دارد، اصلا نباید عادی‌انگاری در مورد این ویروس صورت گیرد.

وی تصریح کرد: عادی‌انگاری شهروندان مشکلات فراوانی از جمله خسارت‌های اقتصادی به همراه دارد، با افزایش تعداد بسترهای و هوارد مرگ و میرها باید محدودیت‌های جدیدی دوباره اعمال شود که مطمئنا به اقتصاد مردم ضربه می‌زند.

بازوند در پایان اشاره‌ای به مسئله بازگشایی مدارس برای پایه‌های اول و دوم دبستان داشت و گفت: مدارس بازگشایی می‌شود ولی اجباری برای حضور دانش‌آموز نیست اگر خانواده‌ای دوست داشت به میل و رغبت خود فرزند خود را راهی مدرسه کند در صورتی که نگرانی دارد یا هر مسئله‌ای دیگر، اجباری نیست.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15709
  • 403 بازدید